• Dev ekranda büyük coşku

  Dev ekranda büyük coşku
  Dev ekranda büyük coşku
  13.05.2022 Cuma

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR-  2.Lig Play-Off çeyrek final ilk karşılaşmasında Tarsus İdman Yurdu ve Amedspor arasındaki mücadeleden gol sesi çıkmazken, maçın TRT Kurdi tarafından Kürtçe ve Türkçe olmak üzere çift dilli anlatımla canlı yayınlanması sadece Türkiye’de değil, dünyanın bir çok yerinde milyonlarca insanın ekran başına kilitlenmesini sağladı.

  Diyarbakır’da futbolsever, Büyükşehir Belediyesi’nin izniyle 15 Temmuz Şehitleri Parkı’nda kurulan dev ekranda heyecana ortak oldu. Maç başlamadan önce alana akın eden binlerce taraftar,stat havasını aratmayacak bir atmosferde takımlarına destek vererek heyecanı yaşadı. Coşkulu kalabalık renkli görsel şovlar ve tezahüratlarla güzel görüntüler oluşturdu.

  RÖVANŞ MÜCADELESİ DE CANLI YAYINLANACAK

  Dünyada aynı anda çift dilli anlatımla maç yayını yapan ilk televizyon kuruluşu olan TRT Kurdi’nin yayını Mersin ve Tarsus’ta da kalabalık gruplar halinde izlendi.

  TRT Kurdi’nin 6 kamera ve HD yayın kalitesiyle gerçekleştirdiği hizmetten memnun kaldıklarını belirten futbolseverler, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla teşekkür etti.

  16 Mayıs Pazartesi günü Diyarbakır Stadı’nda saat 20.00’da başlayacak Amedspor-Tarsus İdman Yurdu maçı da yine TRT Kurdi tarafından çift dilli anlatımla canlı yayınlanacak.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen