EKONOMİ

TOKİ treni kaçana Milli Emlak piyangosu! 500 TL taksitle satışta üzerine ev yapmak serbest

TOKİ arsa başvurusu reddedilen ya da kurada adı çıkmayanlara Milli Emlak'tan satılık konut imarlı arsalar için son fırsat treni duyuruldu!

TOKİ treni kaçana Milli Emlak piyangosu! 500 TL taksitle satışta üzerine ev yapmak serbest

TOKİ treni kaçana Milli Emlak piyangosu! 789 m2 hazine arazisi 500 TL taksitle satışta üzerine ev yapmak serbest - Yükselen konut ve kiralara karşı devlet bir kere daha TOKİ eli ile müdahalede bulunmuş, ucuz konut satışına ek olarak bu sene TOKİ konut imarlı arsa satışı da yapmıştı.

81 ilde başvuru ekranı açılırken geride bıraktığımız Eylül ayında başlayan başvuru tarihi Kasım ayında kura çekimlerine yerini bırakmış Nisan ayı itibari ile projede konut, işyeri ve arsa sahibi olmaya hak kazanan kişilerin belirlenmesi ile süreç sona ermişti. 5 milyon kişinin rekor başvuru yaptığı projede ne yazık ki kurada adı çıkmayan kişiler büyük üzüntü yaşarken süreçte beklenen yeni müjde Milli Emlak tarafından verildi.

MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK ARSALAR, HAZİNE ARAZİLERİ İÇİN YENİ İLANLAR YAYIMLANDI!

TOKİ'den arsa sahibi olmaya hak kazanamayan kişilere yeni fırsat Milli Emlak tarafından sunuldu. Mülkiyeti hazineye ait olan arsalar, arazi ve tarlalar satışa çıkarken Milli Emlak'tan arsa almak isteyen kişilere tarihi fırsat sunuldu.

Milli Emlak tarafından yayımlanan ilanlarda Yozgat'ın Çekerek ilçesinde yer alan 789 m2 büyüklüğündeki arsa 12 bin TL'ye satışa çıkarken Konya'nın Çumra ilçesinde yer alan 611 m2 büyüklüğündeki tarla 9 bin TL'ye, Trabzon Araklı'da yer alan 134 m2 arazi 13 bin 500 TL başlangıç fiyatı ile ihaleye sunuldu.

MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK ARSALAR, HAZİNE ARAZİSİ NASIL ALINIR, BAŞVURU NEREYE YAPILIR?

Milli Emlak tarafından satışa sunulan tüm arsalarda 2 yıla kadar taksit imkanı sunulurken 12 bin TL'ye satışa sunulan arsayı almak isteyen bir vatandaşın böylelikle ödeyeceği rakam aylık sadece 500 TL olarak gerçekleşecek. Yeni bu arsalar ve hazine arazileri 5 sene emlak vergisi muafiyeti, satışta tapu harcı ve KDV muafiyeti ile alıcıları ile buluşacak. Tüm satılık hazine arazisi ilanları MİLLİ EMLAK GOV TR resmi internet sitesi üzerinden yayımlanmakta olup ilanlara başvuru için BU LİNKİ TIKLAYABİLİRSİNİZ

Linki tıkladıktan sonra gelen yeni ekranda şehir tercihi yaparak ilgilendiğiniz şehirde yer alan tüm arsa ve arazi satışlarını inceleyebilir, ihale tarihlerini takip ederek teklif vererek satın alma fırsatı elde edebilirsiniz.