• 7 HAZİRAN TEKERRÜR EDECEĞE BENZİYOR

  7 HAZİRAN TEKERRÜR EDECEĞE BENZİYOR
  Süleyman AYDIN

   

     24 Haziran seçimlerinde aday olacakların listesi açıklandı. Hayırlı olsun (mu)?!  Temayül, araştırma, öneriler ve iletilenlerin zerre etkisi olmadı anlaşılan. 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarından önceki hareketlilik ve tepkileri hatırlıyorsunuzdur. 5. sıradaki yerini beğenmeyen Abdurrahman Kurt'un yerine; tüm kentin tepkisine aldırış etmeksizin getirilen Dürdane Yalar, burada düşen oylarının başlıca sebebi olarak görülmüştü.

   

     2017 yılında Ak Parti'ye hayal kırıklığı yaşatan listede çıkan bir kişi ekseninde koparılan fırtına aslında ülkenin tümündeki isabetsizliği de göstermişti. İlimizde sadece bir kişi ile başlayan hengamenin oluştuğu seçimden sonra erken seçim kararı alınmış ve daha iyi ve isabetli bir çalışma ile durum düzeltilmişti. Ülkemizin refah seviyesinin mimarı olan Sayın Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti yeniden iktidar olunca hep birlikte rahat bir nefes almıştık. Dedim ya; bir kişi üstünde başlayan savaşım ve diğer bölgelerdeki yanlışlar neredeyse ülkemizin geleceğine mal olacaktı. 24 Haziran seçimleri gibi çok önemli ve bizim var olma diye adlandıracağımız seçimde, gösterilen adaylara baktığınızda geleceğe kasıtlı bir darbe nitelemesini yapmayan yok.

   

     İl başkanlığına getirilen Serdar Budak’ın gelmesini heyecanla bekleyenler gibi, ben de hayal kırıklığına uğradım. Bismil İlçe Başkanlığına getirilen Mehmet Kızılkaya'nın mazbatasını alışından hemen sonra kongreye giderken kendi kayınbabasının da tam karşısında açtığı ve sanki seçim bürosu imişcesine ilçe başkan adaylığı bürosu tuhaflığın başlangıcı oldu. İl kongresinde belirlenen listeye gösterilen tepkinin haddi hesabı olmadı. Bununla kalınmadı. Kadın Kolları Başkanlığına getirilen hanımefendinin vizyon eksikliği, kapasitesi ve sorumluluğu üstlenebilecek güce sahip olmaması da umursanmadı.

   

     Temayül yoklamasında da hemen hemen tüm ilçelerin ağız birliği ettiği blok listeler de parti içerisindeki demokrasiyi baltalama anlayışını deklare etmiş oldu. Menfi her duruma lakayt kalan il başkanlığı birçok Ak Parti'liyi küstürdü. En yakınındakilerin havalı duruşu, her bölgeden almak suretiyle kendi siyasi çalışmalarına destek olacak kişiler yerine, ya direktifle, yada eski çalışma arkadaşlarını tercih etmesi siyasi yelpazesini daraltsa da yine umurunda olmadı.

   

     El netice: Bismil'den üç adaya yer verildi. Temayül, araştırma, görüş alma çalışmaları havada bırakıldı.  Eski İl Başkanı Muhammed Akar'ın yaptığı hataları üç misli artırarak belirlenen liste hem seçimi Ak Parti'nin lehine çevirecek ve hem de ülkemizin güçlenmesini sekteye uğratacaktır. Dayı yeğen ve ayrıca iki akrabayı onure eden listenin akıbeti çok kötü olacak ancak, bizler üzüleceğiz. Bir türlü adil ve demokratça bir çalışmaya fırsat vermeyen emelinden vazgeçmeyen Sayın Mehdi Eker'in egoları bu sefer çok kötü sonuçlanacaktır. İstifa etmeye hazırlanan Ergani, Dicle, Çüngüş ve Çermik teşkilatlarını başkaları da takip edecektir. Başka ilçe veya aday yokmuşçasına bir ilçede üç adayı gösteren Sayın Eker ve Budak'ın etkinliği aslında geleceğimizin parlak ve güzel olmasını istememektir.

   

     Görüşmek üzere...

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen