• ZAMAN ÇABUK GEÇİYOR

  ZAMAN ÇABUK GEÇİYOR
  Hasan YOSUNKAYA

  ZAMAN ÇABUK GEÇİYOR

  Namaz kılmanın fiilen yasak olduğu 1960’lı ve 70’li yıllarda, hiç bir resmi okul ve kurumda namaz kılma yeri olmayan ve yer açmasının yasak olduğu yıllarda, MTTB, AKINCILAR VE MSP GENÇLİK KOLLARI bünyesinden yetişip birlikte yola çıktığımız kardeşlerimizin,

  1-Bir kısmı kendini dünyaya kaptırdı. Bizden görünüyor, ama asla bizimle bir bağı kalmamış olanlar.

  2-Bir başka gurup, bu dünyadaki ömürlerini tamamlayıp, Rahmet-i Rahmana kavuştular.

  3-Diğer bir kısmı bir yolunu bulup Reis'le birlikte hizmet etmeye devam ediyorlar. (Bunlar bir avuçtur.)

  4-Henüz hayatta olup (Bunlar çoğunluktadırlar.) Reis'e yetişmeleri ve ulaşmaları mümkün olmayan parasız pulsuz çoğu emekli, olmuş, köşesinde Rabbine kavuşma gününü bekliyenler.

  Reis'in bunlardan haberdar olması çok zor. Bunlar çalıştığı sürece maaş ve kazançlarının bu arasına bir kuruş haram veya rüşvet parası karışmamış olanlar.

  Bunlar milletvekili veya bürokrat olmaya ehil oldukları halde, onlara görev verilmedi.

  Çünkü onlara şu söz telkin edilmişti: “Görev istenmez verilir”

  Beklediler ama kimse onlara görev vermedi. Sonra, birileri onlara dedi ki:

  O anlayış eskidendi hizmet yapmak istiyorsanız görev isteyin. Bu gurubun parası olmadığı için, gidip Ankara'da otellerde karargah kurup günlerce belki aylarca kalarak Reis’in ve çevresinin gözüne girme imkanları yoktu. Olsa da yapmazlar gururlu müminlerdir.

  AK Parti hedefine ulaşmazsa bu gurup çok üzülecekler, çünkü bunlar davalarının iktidara gelmesini ve Hakkın hakim olmasını çok istediler.

  Bir kısmı işkence gördü, bir kısmı oradan oraya sürüldüler. Belki bunlar gizli gizli ağlayacaklar. AKP’li olup Ankara'da günlerce karargah kurup köşe kapanlar ise başka bir limana doğru dömen kırıp, yol alacaklar. Yeni limanın sakinleri, siz şimdiye kadar Reis'in yanında idiniz burada ne işiniz var, dediklerinde bunların vereceği cevap:

  ‘Biz Reis'i kandırıyorduk’ diyecekler.

  Reis'e ve yanındaki samimi kimselere derim ki: Bütün Türkiye'yi tarayın,1960 ve 70’li yılların çilekeşlerini bulun. Onlar menfaat görmedi diye üzülmezler, alınganlık göstermezler.

  Onları danışmanlık görevine çağırın, onlarda bu dünyayı terk etmeden bari danışman olarak onlardan istifade edin. Onlar ümmeti Muhammed (asv) ve insanlık yararına doğru bildiklerini söylerler.

  Onlarda bu dünyayı terk ettikten sonra yeni kuşaklar namaz kıldığı halde dünyayı çok sevenler çoğunlukta olur.

  İnşallah yanılırım.

  Yeni kuşaklar çok salih kimseler olur.

   

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen