• 28 ŞUBAT KANAYAN YARA

  28 ŞUBAT KANAYAN YARA
  Hasan YOSUNKAYA

  28 ŞUBAT KANAYAN YARA

   

      Durup dururken birileri ortaya çıkıp, saat gibi çalışan,ekonomi,

  devlet bütçesini  denkleştiren bir hükümet,tüm göstergelerin olumlu olduğu bir dönemde "POST MODERN DARBE"yi nur topu gibi milletin kucağına bırakıldığı,başarılı hükümeti değiştirip devlet ve milleti soyup soğana çevrildiği bir dönemin adıdır 28 şubat.

      Bundan böyle her yıl 28 şubat geldiği zaman ,yüreğimiz kanayacak.Başarılı hükümetin yıkılması ile yetinmediler.Okuyan ve çalışan tüm başörtülü kadınları ve kızların işine ve eğitim hayatına son verdiler.Ev geçindiren çalışan kadınların ailelerini açlığa mahkum ettiler.

  Her seviyedeki okulda okuyan başörtülü kızları okulların kapısının önüne koydular.

  Dünyanın hiç bir ülkesinde böyle bir zulüm ne yapılmış, ne görülmüş.Bu zulmü yapanlar LAİKLİK  adına devletin düzeni için yaptıklarını söylüyorlardı.

       Ne oldu.Başörtü serbest

  bırakıldı,anayasada LAİKLİK  kavramı durduğu halde devletin düzeni bozulmadı.Millet iç barışla tanıştı.Onların Laik ,anti laik kavramları anlamını yitirdi.

  Kimse kimseye kılık-kıyafet,inanç ve yaşam biçiminden dolayı kınamıyor ve ötekileştirmiyor.

  Birbirine düşmanlık yapmıyor.28 şubat'ta millet'e kan kusturan bazı yöneticiler,yerini - makamını korurken,bazıları terfi etmiş durumdadır.28 şubat'ta Başbakanın hanımı ,başörtülü diye ,GATA HASTANESİNE alınmadı.Ama birileri,AK Parti iktidarında bile saman altında sularını yürütmeye devam ediyorlar.

       Ne zaman biri çıkıp,28 şubatta kadınlarımıza ve kızlarımıza Türkiye'yi zindan edenlerden hesap soracak? İktidar,büyük

  oranda ,28 şubat mazlum  ve mağdurlarından oluştuğu halde zalimlerin bazıları hala saltanatlarını sürdürüyor olmaları düşündürücüdür.28 şubatta millete kan kusturanlar,yine

  şartları oluşursa  aynı zulmü yapacaklarından şüphe yoktur.

    Bir arkadaş,28 şubat sürecinde  kızı İmam Hatip lisesini bitirdi,Sınava girdi. Kazandığı yüksek okula kaydını yapmak için kazandığı üniversitenin  kayıt bürosuna gittiğinde ,kayıt bürosunda bulunan memurlar:

  "Biz başörtülü öğrencilerin kaydını yapamayız dediler.Ya başörtüsünü çıkaracak,yada kaydı yapılmayacak.Kız başını açmadı ve üniversite okuma hakkını kayıp etti.İmam Hatip mezunu olduğu için başta kat sayı engelinden dolayı, birinci raundu kayıp etmişti.

    Bu başörtülülere zorluk çıkarıp hala devletin yüksek makamlarını işgal edenler kimdir ? Hangi görevde  veya makamda bulunuyorlar ? Derseniz,devletin arşivlerine bakın. Kim olduklarını

  görürsünüz.

         Mazlumların hakkını almayan yöneticiler yarın Allah cc ya hesap vermek zorunda kalacaklar.28 şubat bin yıl sürecek dediler.

    Görünürde 28 şubatçılar yoktur. Ama 28 şubatta haksız ve hukuksuz bir şekilde  hapishanelere atılan mazlumların bir kısmı,hala ceza evlerinde çile çekiyorlar.

       Yok mu ? Mazlumu kurtarıp, zalimi cezalandıracak babayiğit.

  Bu babayiğit ortaya çıkmazsa,her  28 şubatta yaramız  kanamaya devam edecek...

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen