• MİLLİ EĞİTİM DAVASI ÇÖZÜLMEDİKÇE (3)

  MİLLİ EĞİTİM DAVASI ÇÖZÜLMEDİKÇE (3)
  Hasan YOSUNKAYA

  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep
  Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere

   

  MİLLİ EĞİTİM DAVASI ÇÖZÜLMEDİKÇE (3)

   

        Müdür yardımcılarından biri okul veya kurumun inşaat, onarım, bakım, temizlik ve demirbaşlarıyla sorumlu olarak görevlendirmeli. Okul müdürü sadece eğitim-öğretimle ilgilenmelidir.

        Mevut uygulamada öğrencilerin büyük bir kısmı ders çalışmayıp; kopya çekerek sınıf geçiyorlar; buda başarısızlık getiriyor. Hesapsız para ve zaman boşa gidiyor. Üniversite giriş sınavlarında olduğu gibi derslerde yapılan sınavlarda sınav salonlarına, kamera konularak öğrencilerin kopya çekmenin önüne geçilmelidir.

  Bu kararlılık gören öğrenciler çalışarak sınava girme zorunda kalırlar. Bir tarafta başarı artacak; diğer tarafta öğrenme olayı meydana gelecektir. Sonuçta bilenle bilmeyen, çalışanla çalışmayan ortaya çıkacak.

  Kopya çektiren veya öğrenciye kopya veren öğretmen derhal görevden alınmalıdır. (Mevcut yasada öğrencisine kopya veren öğretmen görevde alınıyor.)

    Okullarda sınıfların oluşması öğrencilerin bilgi düzeyine göre olmalıdır.

  Öğrenci okulu bitirene kadar kendisiyle aynı bilgi seviyesinde olan öğrencilerle eğitini tamamlamalıdır.

  Öğrenci ve velinin itirazına yer vermeden öğrencinin aldığı notlara göre sınıfı belirlenmelidir. İlkokul 1.sınıfa okula kayıt sırasına göre sınıflar belirlenmeli, daha sonraki sınıflarda yani lise bitene kadar öğrencinin not ortalamasına göre sınıfı belirlenmelidir. Aynı seviyedeki öğrencileri aynı ortamda eğitmeliyiz.

           Ak Parti iktidarı önümüzdeki genel seçimlere kadar, yani 2023’e kadar bunları gerçekleştirmezse nesiller gittikçe ahlak erozyonuna uğrayacak milli ve manevi değerlerden yoksun nesiller yetişecektir.

  AK Partinin yapıkları yollar ve köprülerin hiçbir değeri olmayacaktır.100 yıldır Türkiye ve Dünya Müslümanlarının bekledikleri iktidar AK Parti İktidarıdır.

  AK Parti iktidarı elini çabuk tutup bu alana acilen el atmazsa, diğer maddi alanlarda yapılan hizmetler milleti huzurlu kılmayacaktır. Savunma sanayinde imal edilen modern silahlar düşmana değil dosta çevrilecektir.

   

   

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen