• TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez'den " Evde kalın" açıklaması

  TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez'den " Evde kalın" açıklaması
  TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez'den
  30.03.2020 Pazartesi

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK)  Genel Başkanı Ali Düşmez, 81 ildeki ASKF’ Başkanlığı aracılılığı ile  üye tüm amatör spor kulüplerine tüm dünyayı etkisi altına alan Koronovirüs uyarıları önem arz etmekte olup, zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım uyarısında bulundu. Başkan Ali Düşmez; “koronavirüs ile ilgili zorlu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız. Yeter ki kurallara, yönlendirmelere uyalım ve mutlaka evlerimizde kalmaya devam edelim”dedi.

  Düşmez  konuşmasının devamında “ Zira; Ülkemizi ve dünyamızı çok ciddi tehdit altına alan koronavirüs, ülkelerin bu illetten nasıl kurtulacağını düşünmekten başka bir anlayış oluşturmadığını haber ajanslarından aldığımız bilgiler ile öğreniyoruz.

  Ülkemizde de çok ciddi kararlar alınarak sokağa çıkma yasağı dahi düşünülürken her gün artan vakalar karşısında ölen vatandaş sayımızın da arttığını duymak bizleri son derece üzüntüye sevk etmektedir. Siz amatör spor kulübü yöneticilerimizin, antrenörlerimizin ve Sporcularımızın bilinçli olarak insana önem veren anlayışa sahip olduğunu yakinen biliyoruz.

  Dünyanın en önemli süper liglerinin ertelendiği ve tartışıldığı bir dönemde herhangi bir düşünceyi oluşturmanın doğru olmadığını sizlerde takdir edersiniz.Önemli olan “ÖNCE HAYAT, ÖNCE YAŞAM” dır” dedi.

  DAYAN’DAN  " EVDE KAL DİYARBAKIR "  MESAJI

  Diyarbakır ASKF Başkanı Remzi Dayan ise Konfederasyonun yaptığı açıklamaya destek vererek  “ülke ve dünya insanları olarak zor günlerden geçiyoruz. Koronaviruüs (covid -19) salgınından kurtulmak için ve  virüsün yayılmasını durdurmak , sevdiklerimizi korumak İçin " Evde Kal  Diyarbakır "dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen