• Karatecilerin terfi sınavı heyecanı

  Karatecilerin terfi sınavı heyecanı
  Karatecilerin terfi sınavı heyecanı
  12.06.2018 Salı

  DİYARBAKIR –Türkiye Karate Federasyonu tarafından yılda 3 defa düzenlendiği Diyarbakır Karate il Temsilciliği organizasyonluğunu yaptığı açık havada gerçekleşen Karate Terfi sınavı sporcuların bir üst kuşağa geçmek mücadelesinde heyecanlı anlar yaşandı.

  Miniklerinde bulunduğu ‘Kuşak Terfi’ sınavında sporculardan çok ailelerin heyecanları gözlerden kaçmazken, Diyarbakır Karate il Temsilciliği’nce düzenlenen kuşak Terfi sınavına 120 yakın karateci üst kuşak sınavına katıldığı belirtildi.

  ÖDÜLLERİ, DOĞRUL, YAZAR VE KIZILASLAN VERDİ

  Kuşak Terfi sınavına geçilmeden önce 2018 tarihleri arasında Yapılan Türkiye Karate Şampiyonlarında başarı elde eden sporcular ödülleri verildi.

  HEM BİREYSEL HEM TAKIMDA ŞAMPİYON

  Denizli ilinde yapılan Okul sporları Ortaokullar arası Diyarbakır TED Koleji ve Bilfen Okulları Öğrencileri Türkiye Karete Milli Takım sporcuları olan Zeynep Akçakmak Türkiye Şampiyonluğu, Sena Kızılaslan ise Türkiye 2.liği, alarak büyük başarıya imza atan sporcular olurken takım halinde Diyarbakır iline ilk kez Anadolu Yıldızlar ligi Türkiye Şampiyonluğu kazandıran sporcular ise Nazlı Bozkurt, Buse Yazar, Deniz Yazar, Merve Polat, Hatun Tek, Helin Çakmak oldular.

  ÖDÜLLERİ VERİLDİ

  Başarılı sporcular ödülleri Diyarbekirspor As Başkanı Cemal Doğrul ve Milli Sporcu ve karate Antrenörü olan Ayşe Meryem Yazar, Diyarbakır karate İl Temsilcisi Milli Sporcu ve Antrenör Ahmet Yazar, Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şehmus Kızılaslan ve Milli Sporcu ve Antrenör Ali Duran’ın elinden aldılar.

  KUŞAK TERFİ SINAVINA GEÇİLDİ

  Ödül töreni sonrası Türkiye Karate Federasyonu tarafından yılda 3 defa düzenlenen ve birçok sporcunun bir üst kuşağa geçmek ter döktüğü ‘Kuşak Terfi’ sınavı için Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü önünde açık havada yapıldı.

  Gençlik ve Spor kulübü İle Diyarbekirspor Karate kulübü sporcularının da katıldığı Kuşak Terfi sınavına Diyarbekirspor A.Ş Kulübü As Başkanı Cemal Doğrul, Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şehmus Kızılaslan, beraberinde kuşak terfi sınavı kurulu yönetiminde Türkiye Karate Milli Takım Antrenörü Mehmet Yazar, Diyarbakır Karate il Temsilcisi Ahmet Yazar, Milli Sporcu ve Antrenör Ayşe Meyem Yazar ve Milli Sporcu ve Antrenör Ali Duran ile Enes Kırtasiye Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Bozkuş katılımı Kuşak terfi sınavına geçildi

  KARATECİ BİR  ÜST KUŞAK HEYACANI

  Gençlik ve Spor Kulübü ile Diyarbekirspor Karate kulübü bünyesindeki sınava girecek olan için toplam100 yakın karateci, üst kuşağa terfi etmek için ter döktü. Taktik ve teknik gösteri ile Kata çalışmasının yapıldığı terfi sınavında sporcular yüzde yüz başarı göstererek üst kuşaklara terfi etti. Bu durum sporcular ve aileleri başta olmak üzere, heyecanları gözlerden kaçmadı.

  KIZILASLAN HERKESİN EMEĞİ VAR

  Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şehmus Kızılaslan, başarılı olarak üst kuşağa terfi eden sporcuları kutlayarak 'ın son yıllarda karate sporunda çok büyük çıkış yakaladığını ve iyi bir şekilde temsil edildiğini 4 yılda büyük başarıları imza attıklarını ve yeni gelen karatecilerle örnek olduğunu vurgulayarak, “Eğer bir başarı varsa bunda herkesin payı vardır.

   Buradaki başarıda herkesin payı vardır. Sporcularımız kadar en çok büyük payı ise kulüp Antrenörlerim Mehmet Yazar, Ahmet Yazar ve Ayşe Meryem Yazar’dır. Çünkü başarı bir bütündür, bir ayağı eksik olduğunda başarı gelmez. Herkese emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

  KARATE İL TEMSİLCİSİ YAZAR: KARATE YÜKSELİYOR

  Diyarbakır Karate İl Temsilcisi Ahmet Yazar, Karate sporunun da gün geçtikçe üst seviyelere çıktığını kaydederek, “Diyarbakırlı karateci sporcularımız son 4 yılda ulusal ve uluslar arası karate şampiyonalarında hem Milli Takım adına hem de Diyarbakır adına iyi yerlerde iyi şekilde temsil ettiler. Buradaki başarılarında almış oldukları dereceler kürsüye çıkarak bizleri daha da mutlu ettiler” dedi.

  MEHMET YAZAR’DAN TEŞEKKÜR

  Türkiye Karete Milli Takımı Antrenörü Mehmet Yazar da, Diyarbakır Karate sporuna vermiş oldukları maddi ve manevi desteklerinden dolayı Diyarbakır Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Mehmet Demir, Spor Şube Müdürü Akın Erim’e Personel Şube Müdürü Burhan Gül’e, Gençlik ve Spor  Kulübü Başkanı Şehmus Kızılaslan’a Enes Kırtasiye Yönetim kurulu Başkanı Nevzat Bozkuş’a, bizleri sporcularını bir nebzede olsa da yalnız bırakmayan Karate İl temsilcisi Ahmet Yazar’a, Milli Sporcu ve Antrenör Ayşe Meryem Yazar’a devamlı bizler ile beraber ve yalnız bırakmayan kuşak terfi sınavına girecek olan minik sporcularımın ailelerine teşekkür ederim” dedi

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen