• Bismil Belediyesinden köylere hizmet atağı

  Bismil Belediyesinden köylere hizmet atağı
  Bismil Belediyesinden köylere hizmet atağı
  11.06.2019 Salı

   

  DİYARBAKIR - Bismil Belediyesi Eş Başkanları Gülşen Özer ve Orhan Ayaz’ın göreve gelmesi ile beraber kırsal mahallelerde yol çalışmalarına başlandı. Eş Başkanları, Fen İşleri Müdürlüğüne verilen talimat ile Türkmenhacı, Kazancı ve Sarıtoprak köyleri başta olmak üzere uzun zamandır hizmet görmeyen kırsal mahallelerde büyük çalışma başlattı.

  Bismil’in kırsal mahallelerinde (köy) yol, stabilize, iyileştirme, genişletme ve menfez çalışmaları yapan Bismil Belediyesi, bu çalışmalarla ilçe tarihinin en önemli hizmetleri yapmış oldu.

  Uzun yıllar boyunca yolları yapılmayan veya yapılan ama kullanılamaz hale gelen köy yollarında çalışma yapan Bismil Belediye, yaptığı hizmetlerden dolayı halkın gönlüne taht kurdu. Kırsal mahallelerde yol ve iyileştirme çalışmaları yapan Bismil belediye, yol çalışması yaparak, belediye tarihinde yapılmamış bir hizmete daha imza attı.

  MERKEZ VE KIRSAL MAHALLELERDE FARK KALMAYACAK

  Kırsal Mahallelere büyük önem veren Bismil Belediyesi Eş Başkanları Özer ve Ayaz “Kırsal mahallelerin merkezdeki mahallelerden farkı kalmayacak” ifadesi doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarına aralıksız alarak devam ediyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Eş Başkanı Ayaz, “Uzun yıllar boyunca ihmal edilmiş görmezden gelinmiş köy ve kırsal mahallelerimizin yol ihtiyaçlarını analiz ettik bu ihtiyaçlar doğrultusunda köy yollarımızı daha hızlı bitmesi için mesai saatleri gözetmeksizin çalışmaya başladık” dedi.

  Hizmette en çok ihtiyacı olan kırsal mahallelerde çalışmalara başladığını ifade eden Ayaz; “Hizmete ihtiyacı olan köyden başlamak üzere köy yollarımızı çamurdan topraktan kurtarmak için Fen işleri ekibimiz canla başla çalışıyor. Bu tabii ki geçici bir çözüm önümüzdeki aylarda kalıcı çözümler için çalışacağız. Öncelikle grup yollarında başlamak üzere asfalt olmayan köy yollarını asfaltlama çalışması yapacağız. Daha sonra insanların hayatı daha yoğun geçtiği cami, okul ve taziye evleri gibi yerlere giden yolları taşlarla döşenme çalışmalarımız olacak” dedi.

  Türkmenhacı, Kazancı ve Sarıtoprak köyleri başta olmak üzere tüm kırsal mahallelerinde yaşam şartlarının iyileştirilmesi için mahalle içi yollar, bağlantı yolları ve mahalle meydanında berkitme yol yapımı çalışması sürdürülüyor. Köy içi yollarının yanı sıra cami, okul ve taziye evi yol çalışmaları ve stabilize çalışmaları yapıldı.

  “KÖYÜMÜZÜ BİRLİKTE İNŞA EDİYORUZ”

  Yapılan çalışmalar nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getiren Sarıtoprak Mahalle Muhtarı Burhan Kızılkaya şu ifadelere yer verdi; 20 yıldır köyümüze hiçbir hizmet yapılmadı. 31 Mart yerel seçiminden sonra Belediyeye müracaat ettik. Talebimiz doğrultusunda Belediye yetkilileri gelip köyümüzü inceledi. İncelemeler neticesinde köyümüzün hizmete muhtaç olduğunu gördüler. Şu an Belediyemiz tam teşekkülü araç filosu ve Köy halkımızın ile birlikte köyümüzü inşa etmeye çalışıyoruz. Belediyemiz şu an tam teşekküllü araç gereç ve personelleri ile köyümüze hizmet etmeye çalışıyorlar. Biz Belediyeden çok memnunuz tabii ki köyümüzün ihtiyaçları çoktur zamanla hepsi bitirmeye çalışacaklar. Köyümüze yapılan bu hizmetlerinden dolayı Belediye Eş Başkanlarımıza ve meclis üyelerimize Köy halkı adına teşekkür ederim” dedi.

  “BELEDİYE HİZMETLERİNDEN ÇOK MEMNUN”

  Yapılan hizmetlerinden dolayı Belediye teşekkür eden Köyde yaşayan kadınlardan Nebahat Kızılkaya ise, “Eskiden yollarımız çamur ve tozdan geçilmiyordu. Çocuklarımız okuldan geldiklerinde elbiseleri çamur oluyorlardı. Bu hizmetlerden dolayı Başkanlarımıza çok teşekkür ederim Allah razı olsun” dedi. Köyde yaşayan Bedriye Kızılkaya ise “Belediyemiz yaptığı bu hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ederiz, Bu hizmetleri bizi çok mutlu etti” dedi.

  20 YILDIR KÖYÜMÜZE HİÇBİR HİZMET YAPILMADI

  20 yıldır Köyümüze hiçbir hizmet yapılmadığını dile getiren köy sakinlerinden Hamit Kızılkaya ise “Dört gündür köyümüzde çalışmalar devam ediyor. Köy halkı ile beraber köyümüze hizmet ediyoruz. 20 yıldır köyümüze hiç bir hizmet yapılmamıştır. Daha önce Köyümüzün içi hepsi bataklıktır. Bu bataklıktan dolayı hastalık meydana geliyorlardı. Bismil Belediyesi 4 gündür gelip tüm araçları ile hizmet ediyor. Yaptıkları bu hizmetlerden dolayı Eş Başkanlarımız ve Meclis üyelerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen