• Bismil Belediyesi 3 bin kişiye aşure dağıttı

  Bismil Belediyesi 3 bin kişiye aşure dağıttı
  Bismil Belediyesi 3 bin kişiye aşure dağıttı
  23.09.2018 Pazar

   

  Süleyman AYDIN

  DİYARBAKIR - Bismil Belediyesi tarafından Aşure günü münasebetiyle aşure dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtım programı ilçe merkezinin farklı 5 noktasında toplamda 3 bin kişiye aşure dağıtımı yapıldı.

  Bismil  Belediyesi Muharrem ayı vesilesi ile vatandaşlara aşure dağıttı. Muharrem ayı nedeniyle, Ayşe Numan Konakçı parkında  kurulan stantta vatandaşa aşure dağıtıldı.  Aşure dağıtımını duyan vatandaş, stant önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Aşure alan bazı vatandaşlar, parkta ve kurulan stant içerisine geçerek, ikram edilen aşureyi afiyetle yediler.

  “AŞURE HERKESİN ORTAK DEĞERİ”

  Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, aşurenin herkesin ortak değeri olduğunu vurgulayarak, “Biz de bu geleneği yaşatarak vatandaşlarımıza aşure dağıtıyoruz. Muharrem ayı vesilesiyle çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuz toplumsal barışın ve kardeşliğin daha sağlam temellere oturmasını diliyorum. Aşure günü dolayısıyla tüm vatandaşlarımızın Muharrem ayını en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.

  “DEVAMINI DİLERİZ”

  Aşure ikramından duyduğu memnuniyeti dile getiren ilçe halkından Servet Demir, “Muharrem ayı nedeniyle belediyemizin böyle bir girişimde bulunmasına sevindik. Sayın başkanımıza teşekkür ediyoruz. Halkımıza teveccüh göstermişler. Ne mutlu onlara” dedi. Mehmet Emin Yüksel ise, “Kim organize etmişse Muharrem ayı şerefine çok iyi etmiş. Aşureyi çok beğendik. Organize edenlerden Allah razı olsun. Devamını dileriz” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen