• Bağlar Belediyesi'nden kantin ve seyyar satıcılara denetim

  Bağlar Belediyesi'nden kantin ve seyyar satıcılara denetim
  Bağlar Belediyesi'nden kantin ve seyyar satıcılara denetim
  10.09.2019 Salı

   

  DİYARBAKIR - Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yeni eğitim ve öğretim yılının ilk gününde eğitim kurumlarının kantinlerine ve çevredeki seyyar satıcılara yönelik eş zamanlı denetimler gerçekleştirdi.

  Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yeni eğitim ve öğretim yılının ilk gününde velilerin yüzünü güldüren bir çalışmayı hayata geçirdi. İlçedeki eğitim kurumlarında yer alan kantinler ve okulların çevresinde satış yapan seyyar satıcılara eş zamanlı denetimler yapılarak kurallara uymayanlar uyarıldı, bazıları hakkında da yasal işlem uygulandı. En çok dikkat çeken ise tarihi geçmiş ve satışı yasaklanan gıdalar oldu. Çocukların sağlıklı ve hijyenik gıdalarla beslenmesi için denetimler başlatan ekipler, ilçedeki birçok okula ani denetimler gerçekleştirdi. Çevrede satış yapan seyyar satıcıların sattığı ürünleri inceleyen zabıtalar, ardından da okullarda faaliyet gösteren kantinlerde denetim yaparak kantin yöneticilerine ve çalışanlarına çeşitli uyarılarda bulundu. Ekipler, okul yöneticileriyle de görüşerek bu konuda her türlü desteğin verileceğini dile getirdi.

  DENETİMLER VELİLERİ ÇOK SEVİNDİRDİ

  Yapılan denetimlerde genel hijyen, tüketim tarihi geçmiş gıdalar ile iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının kontrolü yapıldı. Koşullara uymadığı tespit edilen gıdalar, imha edilmek üzere ekipler tarafından teslim alındı. Zabıta ekiplerinin çocukların sağlığını korumayı amaçlayan denetimler velileri sevindirdi. Veliler, uygulamadan dolayı Bağlar Belediyesi’ne teşekkür ederek denetimlerin eğitim ve öğretim maratonu boyunca devam etmesini istedi. (İHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen