• DTSO Başkanı Kaya: Artık kapı kapı dolaşıp mal satma devri bitti

  DTSO Başkanı Kaya: Artık kapı kapı dolaşıp mal satma devri bitti
    DTSO Başkanı Kaya: Artık kapı kapı dolaşıp mal satma devri bitti
  13.06.2019 Perşembe

  DTSO’da E-İhracat, E-Ticaret ve Dijital Dönüşüm eğitimi

   

  Abdulsamet KARAŞ

  DİYARBAKIR- DTSO işbirliğiyle Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri organizasyonu ile düzenlenen E-İhracat, E-Ticaret ve Dijital Dönüşüm eğitiminde konuşan DTSO Başkanı Mehmet Kaya, “Artık kapı kapı dolaşıp mal satma devri bitti, telefonlar üzerinden mal satma devri başlıyor” dedi.

  DTSO işbirliğiyle Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri organizasyonu ile düzenlenen E-İhracat, E-Ticaret ve Dijital Dönüşüm eğitiminde başladı. DTSO’da düzenlenen eğitime DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci ve Diyarbakır’da ihracat yapan firma temsilcileri katıldı.

  “KAPI KAPI DOLAŞIP MAL SATMA DEVRİ BİTTİ”

  Eğitim öncesi konuşan DTSO Başkanı Kaya, Ülke olarak ihracatın ne kadar önemli olduğu bir dönemi yaşadıklarını belirterek, İhracat yapan üyelerinin ülkedeki ekonomik sorunlar en az etkilendiğine dikkat çekti. Kaya, “Ülke olarak STK’lar olarak ihracat yapanların rakamlarını ne kadar artırabiliriz, ihracat yapmayanlara da ihracat yapma yöntemlerini doğru yöntemler usuller oluşturarak, nasıl yaptırabilirizi birinci öncelik olarak önümüze koyuyoruz. Bu çalışma bu anlamda çok çok önemli. Artık kapı kapı dolaşıp mal satma devri bitti, telefonlar üzerinden mal satma devri başlıyor. GAİB’in E-Ticareti önemseyip bölgedeki tüm merkezlerde bu çalışmayı başlatması gerçekten çok önemli. Bizlerde oda olarak E-İhracatı nasıl geliştirebiliriz diye önümüze koyup kafa yormamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

  Daha sonra konuşan GAİB Koordinatör Başkanı Kileci, ihracatta Dijital dönüşümün, E-İhracatın kaçınılmaz olduğunu, bölge genelinde düzenledikleri eğitimler ile ihracat yapan ve ihracata yönelen firmaların dijital dönüşümlerini destekleyeceklerini ifade etti.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen