• İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Taşçıer, dur durak bilmiyor!

  İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Taşçıer, dur durak bilmiyor!
  İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Taşçıer, dur durak bilmiyor!
  18.10.2019 Cuma

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR – Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildiğinden itibaren eğitimde birçok yeniliğe imza atan Doç. Dr. Feysel Taşçıer, dur durak bilmiyor. İlçe ve çatkapı okul ziyaretleri gerçekleştirip durumu yerinde bizzat gören Taşçıer, eğitimde kendisinin göreve başlamasıyla yakalanan ivmeyi daha yukarılara taşımak adına işi sıkı tutuyor. Birçok etkinliğe de bizzat katılarak eğitimciler ve öğrencilerle birlik, beraberlik ile güçlü bir dayanışma örneği sergileyen Doç. Dr. Taşçıer, yüksek temposuna rağmen öğrencilere akademik kimliğiyle ders anlatmayı da sürdürüyor.

  DUR DURAK BİLMİYOR

  Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildiğinden itibaren eğitimde yeniliklerin meşalesini yakan Doç. Dr. Feysel Taşçıer, göreve gelmesiyle kent eğitiminde yakalanan ivmeyi daha da yukarılara taşımak adına adeta dur durak bilmiyor. Her yeniliğe açık olan, eğitimle ilgili hemen hemen tüm etkinliklere bizzat katılarak eğitimciler ve öğrencilerle birlik ve beraberlik, güçlü bir dayanışma örneği sergiliyor.

  YİNE BİR ETKİNLİKTE

  Kayapınar ilçesinde bulunan Adnan Menderes Anadolu Lisesi ‘Kitap Yorumlama’ etkinliği düzenledi. Etkinliği Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer ile Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okulun idareci ve öğretmenleri ile öğrenciler katıldı. 

  Okunan kitapların yorumlandığı etkinlikte, Milli Eğitim Müdürü Taşçıer de etkinliğe katılanlarla sohbet edip notlar aldı.

  DERS ANLATMAYA DEVAM EDİYOR

  Etkinliğin sonlanmasıyla Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, rast gele girdiği bir sınıfta öğrencilere akademisyen kimliğiyle ders anlattı. 10/C sınıfı öğrencileri kendilerinin felsefe dersine girip ders anlatan Taşçıer’in heyecanlı olmalarına rağmen pür dikkat ile dinledi.

  “HEM ŞAŞIRDIK HEM HEYECANLANDIK”

  Dersin sonunda sınıfta felsefe dersini işlemek üzere öğretmenlerini beklediklerini anlatan 10/C sınıfının bazı öğrencileri, “Karşımızda birden İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Feysel Taşçıer’i görünce açıkçası hem şaşırdık hem de heyecanlandık. Müdürümüzün çok iyi bir akademisyen olduğunu biliyorduk, dersi harika anlattı. Diğer öğretmenlerimize haksızlık yapmak istemiyoruz ancak ilk kez böyle içimize tam anlamıyla sinen bir ders işledik diyebiliriz. Tekrarını talep ediyoruz”

  EĞİTİM ÇITASINI YÜKSELTECEK

  Dersin ardından okuldan ayrılan Taşçıer, yine Kayapınar ilçesinde bulunan farklı okullara çatkapı yaparak okullarda incelemelerde bulundu, eğitim-öğretimi yerinde takip etti. İlçe Milli Eğitim yöneticileri ve okul idarecileriyle yürütülmekte olan projeler ve ilçenin eğitim çıtasının yükseltilmesi için bilgi alışverişinde bulundu.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen