• Amedspor yenilenmeye erken başladı

  Amedspor yenilenmeye erken başladı
  Amedspor yenilenmeye erken başladı
  18.03.2019 Pazartesi

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR – Sancaktepe Belediyespor maçında as futbolcularını dinlendirerek, genç futbolculara şans tanıyarak başlayan Amedspor’da revizyon erken başladı. Kalan haftalarda gençlerle yola devam edecek olan Yeşil-kırmızılı takım, gelecek yılın kadrosunu oluşturmaya çalışırken, kadroda düşünmediği 6 futbolcusuyla da yolların ayrılması kararını aldı.

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grup Takımlarından Amed Sportif Faaliyetleri, 7 as futbolcusundan yoksun ve alt yapısından aldığı genç futbolcuları ile kendi sahasında seyircisiz oynadığı Sancaktepe Belediyespor karşılaşmasından 2-1 galibiyet ile ayrılması gelecek adına büyük bir umudun yeşermesine vesile olurken, yönetim ve teknik heyet gelecek yılın planlamasını erkenden başlatmış oldu. Yeşil Kırmızılı takım önümüzdeki 2019-2020 sezon için kadrosunda düşünmediği 6 futbolcusu ile de yollarını ayırma kararı aldı.

  “6 FUTBOLCUMUZ İLE AYRILMAYI DÜŞÜNDÜK”

  Amed Sportif Faaliyetler Teknik Direktörü Mehmet Budakın,  ligde rahat bir konumda ve iyi bir yerde oldukları belirtirken, 7 as futbolcularının eksik olduğu bir kadro ile ve aynı zamanda ise takımın yarısı kadar yedek ve genç bir kadro ile saha çıktıkları ligde Play- Off şansı bulunan zorlu bir ekip Sancaktepe Belediyespor’u yenmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Önümüzdeki 2019-2020 yeni sezona da kadromuza daha genç ve kaliteli futbolcuları ile yol almak istediğimiz için 6 futbol kardeşlerimiz ile karşılık olarak ayrılmayı düşündük. Ne kadar erken takım içinde bir revize yaparak ve birkaç tecrübeli futbolcu transferi ile elimizde alt yapımızdan yetiştirdiğimiz birkaç tane gençlerimiz de kadromuza kazandırarak önümüzdeki sezona daha güçlü ve kaliteli bir futbol taraftarlarımıza izleteceğiz. Yönetim ve Teknik Heyet olarak hedefimiz olan şampiyonluk için Diyarbakır ve Amedspor hak ettiği yere gelecektir” dedi.

  BUDAKIN: FORMA ŞANSI BEKLEYEN GENÇLERİMİZ HAZIR 

  Tecrübeli teknik adam Budakın, “Geleceğimiz olan gençlerimiz umut dolu Sancaktepe Belediye spor maçında görev verdiğimiz Bünyamin Yürür, Ferhat Yaşar ve İkinci yarıda Yusuf Yağmur’un yerine giren Berat Han aldıkları formanın hakkın sahada verdiğini gördük. Tabi oynaya oyna ya tecrübe kazanacaklar. Bu maçta sırası ile birer iki şer takım kadrosuna gençlerimiz katarak alt yapıya da ne kadar önem verdiğimiz kalan maçlarda göstereceğiz kadromuzda yer vereceğimiz ve önümüzdeki sezon için kadromuzda göreceğimiz forma şansı bekleyen gençlerimiz hazır.  Ali Gaffar İçöz, Seymen Yağmur, Muhammed Ali Özdemir, Mahsum İnanç, gibi genç futbolcularımız da katarak yeni sezona güç ve geniş bir kadro oluşturmayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.  

  VOLKAN, BARIŞ, MUHAMMET, ÖMER, GÜRKAN VE UMUT

  Budakın Yönetim kurulu ile, teknik heyetimizin raporu doğrultusunda aldığı kararla önümüzde yeni 2019-2020 sezona hazırlığı için kalan 8 lig maçımızda genç sporculara yer vereceklerini belirterek, “Genç kardeşlerimize daha fazla forma şansı tanıyarak kadro yapılanması için gereklidir. Bu anlamda mecburen ve bu doğrultuda ayrıldığımız sporcu kardeşlerimiz olacak. Bunlar; Volkan Geyik, Barış Ataş, Muhammet Yılmaz, Ömer Karancı, Gürkan Alver ve Umut Koçin ile karşılıklı görüşülerek kendileriyle yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Amedspor’a vermiş oldukları emekler için sporcu kardeşlerimize teşekkür eder, bundan sonraki futbol hayatlarında başarılar dileriz” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen