• KÖRLER GÖRMEZ

  KÖRLER GÖRMEZ
  Hasan YOSUNKAYA

  KÖRLER GÖRMEZ

   

        Ayasofya Camii Kebir-i Şerifte yapılan Hafızlık icazet törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop,Cumhurbaşkanı Yard.Fuat Oktay, Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Muhammed Hamdan Dagalo Hmidti, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hafız öğrencilerin velileri ve çok sayıda davetli katıldı.

   

      Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya Camii'nde yapılan törende Kur'an-ı Kerim'den Ali İmran Suresi'ni okudu.

   

     Erdoğan'ın torunu Ömer Tayyip ve Meclis başkanı Şentop'un oğlu Ömer Asım da Hafızlık icazet töreninde hafızlık belgesini aldılar.

      İcazet töreninde   dua eden

  Hocalar hocası Kura Mustafa Demirkan: "Allah’ın mescidlerinde O’nun adının anılmasına engel olan ve onların harap olması için çalışandan daha zalim kim olabilir? Aslında bunların oralara ancak korka korka girmeleri gerekir. Böyleleri için dünyada rezillik var, âhirette de onlar için büyük azap vardır." (Bakara-114) ayetini okuduğu için Kur'an  düşmanları onun hakkında suç duyurusunda bulundular.

   

     CHP'li Özel,Mustafa Demirkan Hoca bu ayeti okumakla,Atatürk’e 'lanet okuduğu' gerekçesiyle imam Demirkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

   

         Zere imanı olanlar,oturup başını iki elinin arasına alarak düşünsünler.Hoca hakkında suç duyurusunda bulunanlarla aynı karede olup olamayacaklarını bir kere daha değerlendirsinler.

      Kim kur'an okuyanlara savaş açarsa,onlar Allah cc' ya savaş açmış gibidirler.

        Onlarla saf tutup , hafızlık icazet töreninde Kur'an okuyan ve torunları hafız olanlara karşı, savaş açanlarla birlikte haraket edenleri bu ümmet'e havale ediyorum.

     ALNI SECDELİ OLANLAR NE ZAMAN GERÇEKLERİ GÖRECEKLER.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen