Engin ÖZTÜRK

DEMEDİ DEMEYİN (2)

 

DEMEDİ DEMEYİN (2)

 

Uzun zaman sonra tekrar yazmaya başladım. Beni yazmaya iten nedenler kesinlikle;

Hak edenin hak ettiğine ulaşamaması, haksızın haklının yerini alması ve görünürde kendini haklıdan daha temiz göstermesi…

Beni bilen bilir korkusuzca ‘neyse o der’ yazarım.

Neyse çok uzattım. Kuzu postuna giren kurt diyip devam edelim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan neredeyse tüm teşkilatları 2023’e yan gel yat pozisyonunda görünce dayanamayıp başlatılması talimatı verdiği Gönül Seferberliği Diyarbakır’da maşallah gönüller alına alına devam ediyor.

Gönül alınmasını bir tarafa bırakın neredeyse sevgi ve samimiyetten aşırı ilgiden halkın kalbini yerinden sökecekler…

AK Parti İl Teşkilatı ve 17 ilçe yönetimi, kadın kolları, gençlik kolları, belediye başkanları, encümen üyeleri ile şu ana kadar 4 ilçeyi ziyaret etti.,.

Yazıyı kaleme alırken 4 ilçeydi belki bir ilçe daha ziyaret edilmiştir olabilir. Şimdi eleştirenler ‘Daha kaç yeri ziyaret ettiğimizi bilmiyor, kalmış bizi eleştiriyor’ diyeceklerini biliyorum ondan dedim.

Evet, 21 ayrı noktada 21 kişilik gruba ayrılarak, sözde halkla buluşuyorsunuz, sorunlarını ve dertlerini dinliyorsunuz?

Sorarım size kardeşim: Geri dönüşümü veya çözdüğünüz sorunlar var mı?

 Kimse sanmıyor…

Çünkü bize ulaşan, arayan vatandaşlar, AK Parti gönüllüleri, davaya gerçekten koşulsuz şartsız sahiplenenler; görüntüden ve turistik bir geziden başka bir şey olmadığını ve böyle gelmiş böyle gider mantığından dolayı çok üzgün olduklarını ifade etmelerinden anlıyoruz..

Sayın Cumhurbaşkanı da bir konuşmasında dile getirdiği gibi, feraset sahibi halkımız bu işlerin artık bir iki resim vermekle çözüm olmadığının farkındalar.

Şunu sorarlar örneğin;

Son dönemlerde intihar olayları ile anılan Silvan’a gittiniz. Özellikle Silvan gezinizde 20’den fazla intihar olayları varken, aynı aileden 3 kişi birden intihar ediyor, siz ve heyetiniz en azından hepsini temsilen o aileyi ziyaret edip, acısını paylaştınız mı? 

‘Ey Silvanlılar sizi önemsiyoruz’ deyin intihar nedenini araştırdınız mı?

Ya da gezinizde bir psikolog dahil edip intihar olaylarını araştırıp, yetkili makamlara sunsaydınız ya. Sorun ve sıkıntısı olan bir aileyi ziyaret edip bir baş sağlığı bile dilemediniz.

Sahi siz Silvan’a niçin gittiniz ve nereyi ziyaret ettiniz?

Bütün bunları nereden biliyoruz?

Çünkü siz Silvan’da iken halkın sizden beklediği hareketler bunlardı. Siz beklenen adımı atmayınca bizi arayan çok sayıda okuyucumuz sizlere sitem ettiler.

Birçok kişinin bildiği gibi onlar da sizin orada olduğunuzu biliyorlardı. Hele hele bütün bunların üzerine bir de geziye katılan bazıları, “Boşat Tepesi’nde kare kare resim vermek için mi geldiler? veya mangalda balık keyfi yapmak için mi?

‘Sesleri ta tarihi Malabadi Köprüsü’nden duyuluyordu’ diyor insanlar…

YAKIŞMADI beyler, bayanlar!

Gönül Seferberliği’nin ve gönüllere dokunmanın amacı bu olmamalıydı. Silvan halkı sizlere çok kırgın. Özellikle 7/24 medyatik olanların da ne olduğunu çok iyi tanıyorlar ayrıca çok da içerlemişler. Ziyaretinizi de turistik bir gezi, dostlar alışverişte görsün yorumunu çıkarıyorlar. Dostane bir uyarımızdır. Bu böyle biline.

Feraset sahibi halkımız her şeyin farkındadır.

Kimin ne yaptığı çok iyi biliyor.

‘Demeni demeyin’ yazımızın ilkinde kısa sürede istifaların sıkça duyulacağını yazmıştım daha mürekkep kurumadan Ak Parti Yenişehir İlçe Kadın Kolları Başkanı istifa etti bile…

Aslında ben onun istifasını sonlara doğru bekliyordum ancak bu kadar dayanabildi yapacak bir şey yok. İnşallah bir dahaki istifa yine bireysel olur, eğer toplu olursa ilçe başkanları da bunun önünde duramaz kim bilir il de bir anda kendini bom boş bir tarlada bulabilir. Demedi demeyin!