• Hazine yardımına bloke konulan HDP yardım kampanyası başlatıyor

  Hazine yardımına bloke konulan HDP yardım kampanyası başlatıyor
  Hazine yardımına bloke konulan HDP yardım kampanyası başlatıyor
  24.01.2023 Salı

   

   

  DİYARBAKIR – Haklarında kapatılma davası açılan ve hazine yardımı hesaplarına bloke konulan HDP, tabanının yoğun talebi üzerine ‘Hazinemiz halkımızdır’ kampanyası başlatıyor.

  Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kapatılması talebiyle açılan dava kapsamında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin’in başvurusu üzerine Anayasa Mahkemesi (AYM) partinin Hazine yardımı yapılan hesaplarına bloke konulmasına karar verdi. Parti tabanının yoğun talebi üzerine HDP, ‘Hazinemiz halkımızdır’ kampanyası başlatma kararı aldı. Kampanyanın startını HDP Sözcüsü Ebru Günay, Perşembe günü düzenleyeceği basın toplantısıyla verecek.

  EN GÜÇLÜ SEÇİM KAMPANYASI

  Edinilen bilgilere göre, kampanyaya ilk olarak HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar katılacak. Ayrıca parti milletvekilleri ve bileşen partiler de kampanyaya katılacak. Kampanya kapsamında “mobil aidat” uygulaması yeniden hayata geçirilecek.

  Hazine yardımı olmadan en güçlü seçim kampanyası yürütecek HDP’nin yetkilileri, “AKP’ye ve yargısına halkın gücüyle nasıl kampanya yürütüleceğini göstereceğiz” dedi. (Haber Merkezi)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen