• İSLAMIN MERKEZİ TÜRKİYE

  İSLAMIN MERKEZİ TÜRKİYE
  Süleyman AYDIN

  İSLAMIN MERKEZİ TÜRKİYE

   

     Neredeyse kıyametin alameti sayılacak, fitne-fücur,, zulüm, işkence, katliam, gözyaşın emareler özellikle varsıllaşmıştır. Topyekun mezalimin ve fitnenin dört nala at koşturduğu yegane ülke Türkiye'dir. Arabistan'nın vehabiliği, Suriye ve İran'ın şiiliği, Ürdün ve Dubai'nin hangi dine hizmet ettiği anlaşılmayan İngiliz biatına karşılık geriye gerçek manada bir tek ülkemiz kalıyor.

   

      Pakistan, Endonezya ve boyunduruk altındaki balkan müslüman ülkelerinin de pasif zorunda olma halleri de alenidir. Yükün ağırlığı altında islam bayrağını gönderden indirtmeyen cesaretinden dolayı Sayın Başkanımızdan Allah razı olsun, demek elzemdir. İslam ümmetinin tek umudu olmak sorumluluğu daha artıra dursun iman güçlülüğünün olması da ayrı manevi güzelliktir.

   

     Arakan'da diri diri ateşe atılan çocukları unutmak imkansızdır. Stratejik bölge Cad'ı Türkiye'nin himayesine sokan Somali Lideri El Beşir'de ipi göğüsleyecek konumda olduğumuzu ziyadesi ile idrak etmiştir. Müslümanların feryadına kulak tıkayan Ana Muhalefet Lideri Kemal Kılçdaroğlu'nun, Fetö'nün ve terör örgütlerinin şov diye algılatmak istediği ''Van  minute'' hadisesinin sonrasında da mücadelenin aksamamasının önce  Yüce Allah'ın lütfu, sonrasında da Sayın Başkan'ın dik duruşudur.

   

      İslam ümmetinin şahlanacağı dönem olarak gönlümüze nakş olunan sevinç İnşaAllah zulmün nihayeti olacaktır. Önceki gün İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak ülkemize gelen Dünya Alimler Birliği Başkanı Karavi'nin basına demeci vaziyetin emarıdır.  Şöyle diyor: “Tarihte önemli rol oynayan Türkiye’nin yeniden İslam dünyasının yönetim merkezi olması için dua ediyoruz. Türkler, Haçlılara dur demiş, uzak diyarlara kadar İslamiyeti yaymışlardı.İslam sancağı burada yeniden dalgalanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönetimi üstlendikten sonra yurt içinde ve yurt dışındaki faaliyetlerini takip ediyoruz. Köklü bir değişim var. Belediyelerin yaptıkları çalışmaları ve gelişmeleri görüyoruz. Tarihte önemli rol oynayan Türkiye’nin yeniden İslam dünyasının yönetim merkezi olması için dua ediyoruz. İslam sancağı yeniden göklerde sallansın. Selçuklular’dan itibaren bu topraklar geçmişte alimlere, ilim insanlarına ev sahipliği yaptı. Haçlılara dur demişler, uzak diyarlara kadar İslamiyeti yaymışlardır. İslam sancağı burada bir kez daha dalgalanacak ve hizmet kaynağı olacaktır. Bunu böyle bilelim”

   

      Durup durup yeniden sahneye sürülmeye çalışılan, kobani, Fıratın doğusu ve temelde hep kürtler üzerinden bir kaşıma yapmak suretiyle maneviyattan uzaklaştırılan hadise islam ümmetini bütünlükten düşürmek suretiyle zayıflatma hedeflenmektedir.

   

     Görüşmek üzere...

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen