• Ey Mümin kardeşlerim bu yazımı iyi okuyun ve paylaşın

  Ey Mümin kardeşlerim bu yazımı iyi okuyun ve paylaşın
  Seyyid Hüseyin ZERRAKİ

  Laf lafa gelince bazı müminlere soruyoruz; Hz. Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (S.A.V)'İ çok seviyor musunuz? Alınan cevap Evet! Canımız ona feda olsun. Onu çok seviyoruz” diyorsunuz.

  Peki diyoruz; O’na karşı olan sevginizin alametini gösterin ve O’nunla alakalı ne gösterebilir siniz? Sorulduğu zaman, yine de “canımız feda olsun O’nun yolundayız” dersiniz, tamam bırakın canınızı feda etmeyi, siz bir gece ve gündüz de ona kaç dakikanızı ayırıyorsunuz?

  Günde bin salavat getirsen yarım saat eder, günde yarım saatini harcayabiliyor musunuz, bu salavat senin içindir. Hem zikirdir, hem duadır, hem de günahının affına sebeptir, hem de dertlerinizin dermanı için bir anahtardır, dünya ve ahiretiniz için huzur kaynağınızdır.

  Yine O’nu seviyorsanız O’nun hayatını babanızın hayatından daha iyi bilmeniz lazımdır, hiç okudunuz' mu? O’nun devamlı yaptığı, dinimizde de nafile ve sünnet olduğunu bildiğimiz ibadetlerden hangilerini o yaptığı için yapıyorsunuz? Yani sünnetin oruçlardan hangisi sizde var, sünnet olan namazlardan hangisini sizin hayatınızda devamlı var, sünnet olan yaşam tarzınızdan hangisi sizde vardır? Kendini bir gözden geçir, O’na karşı olan sevginizden samimi misiniz yoksa sevgiye özenen birimisiniz?

  O zaman anlayacaksınız. Kişi en çok sevdiğinin yakınlarını da, sever. Kâinatın Efendisi Muhammed Mustafa (s.a.v.)'i ve onun soyu olan “Seyyid ve Şerifleri kendimizden ve ailemizden fazla sevmemiz Kur'an' da farzdır ve bütün Mezheplerde farzdır. Hz. Peygamber Efendimizin kutlu soyundandır diye bu güne kadar, gidip kaç tane Seyyidin gönlünü hoş ettiniz, onları kucakladınız mı, onlara tebessüm ettiniz mi veya onların sevgisini kazandınız mı? Dedesi de size kıyamet günü şefaât etsin.

  Sizler, “Büyük Selçuklu, ilhanlı, Memluk, Anadolu Selçuklu devlet başkanları ve Cennet Mekkân Osman gazi ve Torunları gibi seyyid ve şeriflerle dost ve ahiret kardeşi oldunuz mu? Sevginizi ispatlamak için bu güne kadar kaç tane Seyyidle dost oldunuz veya kaç tane Seyyidlerin işlerini gördünüz dertlerine derman oldunuz mu? Ey Mümin kardeşlerim bana kalırsa büyük lokmayı ye ama büyük laf konuşma! Galiba siz Muhammed Mustafa'ya olan sevginizden samimi değilsiniz, kocaman yalancısınız.

  Sizin ki sevgi değil sevgiye özenmektir. Bugün fanatik olarak bir takımı kafanda tuttuğun kadar onu kafanda tutsaydın belki bu zamana kadar rüyanda bir kaç defa Hz. Peygamber'i görürdün, Galiba sevginizde yalancısınız! Gerçek olsaydınız çok defa rüyanız da onunla görüşürdünüz

  Benim tahminlerime göre bunun fetvası böyledir. Çocuklarınıza her sene doğum günü partisi yapıyorsunuz, randevularını iptal ediyorsunuz, pasta almayı unutmuyorsunuz, kaç defa Resullah’ın doğum gününe sevinip heyecanlanıp hazırlıklar yaptınız ve insanları davet ettiniz? Başka ne anlatayım ki günlerce, haftalarca, aylarca ehlibeytin faziletini anlatsam da bitiremem. Yüce Rab’bim ıslah etsin…

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen