• 24 Kasım Öğretmenler Günü

  24 Kasım Öğretmenler Günü
  Mehmet TURA

  24 Kasım Öğretmenler Günü

   

  Öncelikle tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

   

  Öğretmen olmak; bazen öğretmen, bazen doktor, bazen temizlikçi, bazen çaycı, bazen dert ortağı, bazen ana, bazen baba... olmaktır.

   

  Öğretmenlere verilen değer eğitime verilen değerdir. Bir ülkede bir öğretmene değer verilmiyorsa o ülkede eğitim eksik kalır. Bundan dolayı suç oranı artar. Polisler suçluyu yakalamak, hakimler suçluyu yargılamak, ceza evleri de o suçluya bakmak zorunda kalır.

   

  Siz hiç hastası için eczane eczane dolaşan bir doktor, bir hakimin adliye binasının kalorilerini yaktığını, bir genel müdürün binasına paspas çektiğini... gördünüz mü? Bunların hepsini ve daha fazlasını öğretmen canı gönülden yapıyor.

   

  Herkesin gözü öğretmenlerin üç aylık tatillerinde. O üç aylık tatil üç ay değil iki aydır. Çocuklar okulda yokken öğretmenler okula gidip bekçilik mi yapsın?

   

  Hemen hemen herkes en az bir öğretmenin eliyle yoğrulmuştur. Bazen yıllar geçmesine rağmen unutamadığımız öğretmenimiz vardır. Onu görünce elini öpmek, ondan dua alıp teşekkür ederiz bize verdiği emeklerinden dolayı.

   

  Sadece öğretmenler gününde hatırlanmak, öğretmenler için hiç de hoşa gidecek bir durum değil. Her zaman gönüllerde olmak ister. Unutmayın siz öğretmene değer verirseniz öğretmenler de sevgi ile derse girecek ve çok verimli bir şekilde derse girecek, öğrenciler başarıya koşacak.

   

  Tekrar tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutlar emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

   

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen