• ANLAŞILMAMAK ÇOK KÖTÜ

  ANLAŞILMAMAK ÇOK KÖTÜ
  Hasan YOSUNKAYA

  ANLAŞILMAMAK ÇOK KÖTÜ

   

    Türkiye'de  öyle bir sistem kurulmuş ki o sistemi aşıp güzel işler yapamazsın.Karşına darbeci askerlerin çıkardığı anayasa çıkar.Bu yetmiyor,muhalefet partileri karşına çıkıyor.Bu da yetmiyor 100 yıllardır toplumun DNA'sı ile oynandığı için toplumun DNA'sı bozulmuş olanlar karşı çıkıyor.Bunları kimseye izah edemiyorsun.İzah etmeye kalktığın zaman devlet sırrını ifşa etmekle suçlanırsın.Derdini anlatamayınca birileri sana,  Madem yapamıyorsun bırak,bahana uydurma derler.

   

  Peygamberimiz Hz. Muhammet (asv):"Bildiklerimi bilseydiniz az güler, çok ağlardınız."Diyor.Acaba onun bilip te bizim bilmediğimiz neler vardı ?

      İçişleri bakanı sayın Süleyman Soylu:"Öyle şeyler gerçekleştiriyoruz ki bir kısmını söylemiyoruz size."

  Görünen o ki tüm devlet yöneticileri bazı gerçekleri anlatamıyorlar.Her şey anlatılmayınca,ister iktidarın muhalifi, ister muafıkları olan kişiler iktidarı eleştirmeye başlar.Bu eleştiri öyle bir hale gelir ki toplumun çoğunluğu  muhalif görüşlere inanır ve iktidarların sonu olur.

     İktidarlar daha uzun süre iltidarda kalabilmesi ve hizmet yapabilmesi  için vatandaşını çok iyi eğitmelidir.Çok iyi eğitim almış ,din ve dünya meselelerine vakıf nesiller yetiştirmedikçe,

  toplum gerçekleri görecek ferasete sahip olmadıkça,

  toplumsal bunanılım ve huzursuzluklar hep devam eder.

   

  Bir hadisi şerifte Resulullah (asv) şöyle buyuruyor:"Müminin ferasetinden sakının ,zira o Allah cc'nın nuru ile bakar."

   

      Bu seviye ve kalitede insan yetiştirmek zorundayız.Allah cc',,nın nuru ile bakan bir kimseden hiç bir şey kaçmaz,kimin neyi niçin yaptığını bilirler, anlar ona göre tavır alır.

  Anlaşılmak istiyorsak,yaptığımız güzel işlerin herkesçe bilinmesini istiyorsak,herkesi adam gibi adam olarak yetiştirmek zorundayız.Bunun için,devrim veya inkılap adı altından batıda alınıp milletimize dayatılan fikirler müfredatlarımızdan ayıklamalıyız.

   

  Sayın Erdoğan’ın İbni Haldun Üniversitesinin açılışında yaptığı konuşmasında:" Türkiye’nin kuru kuruya batıcılık saplantısı yanında, yine aynı kaynağın ürünü pek çok sapkın ideoloji ve akımın zehrine de maruz kalmış bir ülke olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: “Fikri iktidarımızı, kökü ve ruhu itibariyle bize ait olmayan bir medeniyete kaptırmamızın sebebi, bu sapkın akımların önlerinin bilinçli bir şekilde açılmasıdır.  Fütüvvet ehli bir nesil yerine amorf bir nesil yetiştirme gayreti, ülkemize ve milletimize oldukça pahalıya mal olmuştur."

    

      Sayın Cumhurbaşkanımızın da işaret ettiği ,bizim değerlerimizle mücehez bir nesil yetiştirirsek,biz o zaman anlaşılırız.Yapacağımız güzel hizmetler takdir edilecek, yapılan olumsuz işler de tenkit edilecektir.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen