• 37 YIL SONRA.....

  37 YIL SONRA.....
  Ferhat AYGÜN

  37 YIL SONRA.....

   

  Ben ilkokula; Diyarbakır’ın en eski mahallesi olan Suriçi, yani Hasırlı Mahallesinde eski bazalt taşlarıyla Diyarbakır’ın gerdanı olan tarihi surların gölgesinde siyah önlük ve beyaz yaka ile ilkokula başladım.

  Okulun ilk günü çok heyecanlı ve korkak bir ruhla okula gittim. Ancak birinci sınıfta ilk gün olmasına rağmen bana ve sınıfımdaki arkadaşlarıma okulu ve okul ortamını sevdiren öğretmenimiz Adnan Öztürk’tü.

  O gerçekten kendini işine adamış ve işini seven, insanı seven, öğrencisini seven bir eğitim duayeniydi. Öğrencileriyle birebir ilgilenip sorunlarımızı çözen bir eğitim ustasıydı.

  Onun önderliğinde 5 yıl aynı sınıfı aynı sıraları paylaşıp ilkokulumuzu hayırlısıyla bitirdik. Arkadaşlarımızla bir birimizden koparak yeni öğretim hayatına başladık.

  Artık zaman yavaş yavaş bizim lehimize işliyordu.

  Artık kimse kimseyi aramaz oldu.

  Derken... Aradan 37 yıl geçti.

  Şimdi hayatımızda çok kolaylıklar sağlayan teknoloji harikası olan telefonlar ve sosyal medya sayesinde 37 yıl önce vedalaşmadan kaybettiğim arkadaşlarımı yeniden buldum. Öğretmenlerimiz bizim baş tacımız hayatımızın ilk adımından sonra ilkokula başladığımız günler hayatımızın unutulmaz kırmızıçizgileridir.

  Eh..... Şimdi asıl konumuza gelelim.

  Teknoloji harikası olan cep telefonları sayesinde arkadaşlarım Sultan, Emine, Zöhre, Ahmet Zübeyde, İhsan, Vedat ve diğerleri olmak üzere hepsinin yeni sıfatlarını yeni yüzleri ile karşılaştım.

  İnanın ki bir hafta boyunca sevinçten ne yapacağımı bilmiyordum. Değerli arkadaşlarımla sosyal hesaplar üzerinden görüşmeler ve konuşmalar yaparak herkesin uzun bir aranın ardından yeniden bir araya gelmesini sağladık. Ehhh... Dünya işte, dertler bitmiyor herkeste bir dert ama şükürler olsun herkes sağ ve selamettedirler.

  Ömrümüzün yarısından fazla geçti. Ama yıllar insanoğlunu eskitiyor. Şimdi çok mutluyuz Hocamız Adnan Öztürk beyefendiye ve Alpaslan İlkokulu 5a sınıfı öğrencilerine buradan bir kez daha selam olsun ve iyiki sizi tanımışım, iyiki varsınız. Şimdilik Allah’a emanet olun.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen