• Seydaoğlu ve Atalgan ailelerinin mutlu günü

  Seydaoğlu ve Atalgan ailelerinin mutlu günü
  Seydaoğlu ve Atalgan ailelerinin mutlu günü
  14.09.2018 Cuma

   

  Hasan DERSAN

  DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın tanınmış ailelerinden Seydaoğlu ve Atalgan aileleri, dün akşam, hayatlarının en mutlu günlerinden birini yaşadılar.

  Bağlar ilçesindeki bir düğün salonunda yapılan düğün töreniyle hayatlarını birleştiren Diyarbakır eski Milletvekili Sebgettullah Seydaoğlu’nun oğlu Muhammed Veysel Seydaoğlu ve Buse Atalgan’ın düğünleri muhteşemdi.

  Diyarbakır'ın tanınmış ailelerinden Atalgan Ailesi’nin biricik kızı Buse ve Seydaoğlu ailesinin oğlu Muhammed Veysel Seydaoğlu ile dillere destan bir düğün töreniyle hayatlarını birleştirdiler. Bu mutlu günlerinde, akrabaları ve sevenleri genç çifti yalnız bırakmadılar.

  Düğüne Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Ebubekir Bal, Oya Eronat, Diyarbakır Büyükşehir belediye Başkanı Cumali Atilla, Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, Yeni Diyarbakır Seyahat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Karakaş, AK Parti eski İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Ak Parti Sur İlçe Başkanı Şafak Yontürk, Ak parti Kayapınar İlçe Başkanı Servet Can, Çınar eski Belediye Başkanı Vecdi Arzu, eski Anavatan İl Başkanı Vahdettin Yeşil, İşadamı Tahsin Arslan, AK Parti Kayapınar eski İlçe Başkanı Mehmet Ali Kırsaçlı, Siyasetçi Yazar Mahmut Şimşek, 70. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yemlihan Kılıç, Dicle EDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Uğur Yaka, Diyarbakır Kadın Doğum Çocuk Hastalıkları Hastanesi Eski Başhekimi Yrd. Doç. Dr Muhammed Asena, Şehit Aileleri ile İnsan Hakları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Çokur, Diyarbakır Birlik ve Akademik Düşünce Derneği (BAD-DER) Yönetim Kurulu Genel Başkanı Muhammed Beybur, Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz, Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Doğru, Terkanlılar Derneği Başkanı Mehmet Oruç, İşadamı Remzi Durmaz, Mehmet Veysi Can, Ramazan Şimşek, Vahdettin Yeşil, Seyyit Ahmet Yeşil, Sinan Ay, Mahmut Biroğlu, Ali Şen, STK Başkanları, Daire Müdürleri, Diyarbakır'a bağlı 65 köy ve Mahalle muhtarı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerinin çok sayıda meclis üyeleri Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen misafirler ile birlikte bin 350 kişi katıldı.

  Görkemli geçen düğün gecesinde tanınmış Türk halk müziği güçlü sesi İbrahim Candan ve Kenan Öncü Kürtçe ve Türkçe türkülerle davetlileri coştururken, tanınmış diğer ses sanatçılarının birbirinden güzel türküleriyle misafirlerin coştu. Çok sayıda çelengin gönderildiği düğün töreninde dolarlar havalarda uçuşurken bayram eden çalgıcılar atılan dolarları paspasla topladı. Davetlilerin tarafından sahneye davet edilen mutlu çiftin oyunu, dakikalarca ayakta alkışlandı. 13 katlı olarak hazırlanan düğün pastasını gelin ve damat birlikte keserek birbirlerine ikram ederken, düğünde Diyarbakır Halk oyunları ekibi de Diyarbakır'ın yöresel oyunlarını sahneleyerek davetlilere keyifli anlar yaşattılar. Rüya gibi düğünün takı töreninde ise izdiham oluştu. Takı töreninden sonra, damat ve gelin düğün salonundan davetlilerin alkışları arasında mutlu bir şekilde ayrıldı. Davetliler damat ve gelinle fotoğraf çekmek için kuyruk oluşturan davetliler, hayatlarını birleştiren genç çifte bir ömür boyu mutluluklar dilediler.

  Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden düğünde genç çiftin nikah şahitliğini Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Ebubekir Bal, Oya Eronat, Diyarbakır Büyükşehir belediye Başkanı Cumali Atilla, Çınar Eski Belediye Başkanı Vecdi Arz, İşadamı Remzi Durmaz, Vahdettin Yeşil, Ramazan Şimşek yaptı. Nikah törenin ardından şahitler genç çifte mutluluklar dilerken evlilik cüzdanını da geline verdi. Nikah töreni sonrası genç çiftlere mutluluklar dileyen ve nasihat eden Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Rabbim hayırlı uğurlu etsin. Mutluluğunuz daim olsun siz genç çiftimize bir ömür boyu mutluluk diliyorum ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın evli çiftlere ettiği nasihatı hatırlatarak en az 3 çocuk yapmanızı tavsiye ediyorum” dedi.

   

  Düğün töreninde bir konuşma yapan eski Diyarbakır Milletvekili Sebgettullah Seydaoğlu davetlilere teşekkür ederek, "Değerli akrabalarım, dostlarım, seçmenlerim böylesi bir günde Türkiye'nin çeşitli illerinden gelerek düğünümüze katılmanız beni çok mutlu etmiştir. Allah sizlerden razı olsun çok mutluyuz darısı evlenemeyen bekar gençlerimizin başına. Hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Bu mutlu günümüzde düğünümüze uzak yerlerden gelerek mutluluğumuza ortak olmanız bizleri çok mutlu etmiştir. Allah hepinizden razı olsun iyi ki varsınız” diye konuştu.

   

  Havai fişek gösterilerinin süslediği düğün töreninde damadın babası Diyarbakır Eski Milletvekili Sebgettulah Seydaoğlu, davetlileri kapıda karşılayarak ağırlarken düğün sonunda tüm davetlileri kapıya kadar eşlik ederek yolculadı.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen