• Emeklinin bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

  Emeklinin bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?
  Emeklinin bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?
  22.05.2019 Çarşamba

   

  DİYARBAKIR - Emeklilere, ilk kez geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı’nda ödenen bayram ikramiyesinin, bu yıl 27-31 Mayıs haftası içerisinde ödenmesi bekleniyor.

  İlk kez geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı’nda emeklilere ödenen bayram ikramiyesi, bu yıl da ödenecek.

  Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramında ikramiyeler 8 Haziran’da ödendi. Bu yıl Ramazan Bayramında ödenecek ikramiyenin 27-31 Mayıs haftası içerisinde ödenmesi bekleniyor. Dolayısıyla bayramdan önce emekliler ikramiyelerini almış olacak.

  Bayramda emeklilere bin TL ikramiye ödenecek. Ramazan bayramında bin TL ikramiye alan bir kişi, Kurban Bayramında da aynı miktarda ikramiye alacak.

  İkramiyenin miktarı dul ve yetim aylığı alanlarda ölüm aylığı hissesi oranında ödeniyor. Dolayısıyla dul ve yetimler ölüm aylığı paylarına göre ikramiye alacak.

  İKRAMİYE HAKKI OLANLAR

  Bayram ikramiyesinden yalnızca emekliler değil, SGK’dan gelir ve aylık alan bütün kişiler yararlanabiliyor. Bunlar; emekliler, maluller, dul ve yetim aylığı alan kişiler, iş kazası sonrası sürekli iş göremezlik geliri alan kişiler, iş kazası sonrası sürekli iş göremezlik geliri alırken vefat eden kişilerin hak sahipleri, sosyal güvenlik sözleşmesi imzalanmış ülkelerde çalışması bulunan ve Türkiye’den kısmi gelir ve aylık alan kişiler.

  Ödemeler doğrudan emekli aylıklarının yatırıldığı bankalara yapılacak. (HABER MERKEZİ)

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen