• Diyarbakırspor'a "Karakoç" başkan

  Diyarbakırspor'a "Karakoç" başkan
  Diyarbakırspor'a
  24.06.2019 Pazartesi

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- Son iki yılda üst üste iki lig yükselerek Süper Amatör Ligi'nde mücadele etme hakkı kazanan Diyarbakırspor'un yeni başkanı iş adamı Ekrem Karakoç oldu. Karakoç, "Hedefimiz el birliğiyle efsane kulübü hak ettiği yere getirmektir. Tüm kesimlerden destek bekliyoruz" dedi.

  SON İKİ YILDA İKİ LİG ÇIKTI

  Bir zamanlar Süper Lig'de mücadele eden ancak 2009 yılından sonra kötü yönetilerek tarihinde ilk kez amatör liglere düşen Diyarbakırspor son iki yılda yeniden sahalara döndü.

  Diyarbakırspor Kulübü kongresi  Diyarbakır Esnaf Sanatkar Odası Başkanlığı Konferans salonunda gerçekleşti. Tek liste ile gidilen kongrede  kulüp Başkanı iş adamı Ekrem Karakoç  oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından başlayan kongrede ilk olarak kulübün eski başkanı Şehmus Akyıl söz aldı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra yeni başkan seçilen Ekrem Karakoç kürsüye çıktı ve hedeflerini açıkladı.

  “SADECE FUTBOL DEĞİL SPORUN BİRÇOK BRANŞINA DA ÖNEM VERECEĞİZ”

  Ekrem Karakoç Diyarbakır'ı ayağa kaldırmak ve daha ileriye taşımak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Kendisine bu görevi layık gören Diyarbakır halkına,Güneydoğu Spor Yazarları Derneği'ne  ,taraftarlara teşekkür eden Karakoç,"Amacımız Diyarbakırspor Kulübünü şu anda olduğu ve hak etmediği ligden alıp hak ettiği üst liglere çıkartmak olacaktır. Diyarbakır’da sporu daha geniş kitlelere yaymak olacağını ifade etmek istiyorum  Sokakta oynayan çocukların sporla tanışmasını sağlayacağız. Spora her zaman önem vereceğiz ve destek olacağız. Sadece Futbol değil sporun birçok dalında başarılı çalışmalara imza atmak için de çalışacağız. Yeni yönetimin bu konuda başarılı olacağına inanıyorum. Ben buradan bir kez daha bu kulübün kurulmasından bugüne kadar emeği geçen, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

   DİYARBAKIRSPOR'UN YENİ YÖNETİMİ

  Diyarbakırspor'un yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu; Kulüp Başkanı Ekrem Karakoç,Yardımcı Şehmus Akyıl, Hasan Akçay, Mehmet Budakın,Kerem Çelik,Mansur Gidici,ve Ekrem Özgür Karakoç Oldu

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen