• Diyarbakır’da Amatör Spor Haftası start aldı

  Diyarbakır’da Amatör Spor Haftası start aldı
  Diyarbakır’da Amatör Spor Haftası start aldı
  08.10.2019 Salı

  DİYARBAKIR- Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 7–14 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri kortej yürüyüşü ile start aldı.

  7 – 14 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan ’Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri Sümer park sosyal ve kültür tesisleri önünde başlayan kortej yürüyüşüne ASKF, Diyarbakır Spor Taban Birlikleri, Gençlik Spor İl Müdürlüğü personelleri Antrenörler, Spor kulüpleri Başkanları ve Yöneticileri, örgenciler ve birçok vatandaş katıldı. 

  Diyarbakır Valiliği karşısında bulunan Anıt Park’ta düzenlenen çelenk bırakma törenin de Diyarbakır Geçlik Spor il Müdürü Mehmet Demir ile Diyarbakır ASKF Başkanı Remzi Dayan çelenk bırakması ile son buldu

  TÜM BRANŞLARDA SPOR ETKİNLİĞİYAPILACAK

  Amatör Spor Haftası geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda 7–14 Ekim 2019 tarihleri arasında Diyarbakır’da büyük bir coşku içinde kutlanacak. İl ve ilçe tertip komitelerince hazırlanan programlar doğrultusunda çeşitli spor branşlarında yaş gruplarına göre minik, yıldız, genç, büyük ve veteran kategorilerinde faaliyetleri gerçekleştirilecek.

  DEMİR: 7'DEN 70'E HALK SAĞLIĞININ KORUNMASI, ÖNEMLİ BİR NOKTADIR
  ’Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri programında Konuşma yaparak mesaj veren Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir Sporda başarının amatör bir ruh ve profesyonel bir anlayışla mümkün olabileceğinin ifade eden Demir, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Spor Genel Müdürlüğümüzün sporun gelişmesi ve tesisleşme yönünde hayata geçirdiği projeler sayesinde spor alanlarının artırılarak spor sevgisinin aşılanması yönünde büyük bir aşama kaydedildi. Bizlerde bu şiarla Diyarbakır’ımızın da sporda birlik, beraberlik ve dayanışmanın tesisi ve sportif hareketliliğin sağlanması adına çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Hem 7'den 70'e halk sağlığının korunması, hem de yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin sağlıklı ve başarılı birer birey olarak yetiştirilmesi en büyük hedefimiz ve önceliğimizdir” dedi.

  DAYAN “PROFESYONEL OLMANIN YOLU  İYİ BİR AMATÖR SPORCU OLMAKTAN GECER”

  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ASKF Başkanı Remzi Dayan konuşmasında Amatör sporlar Profesyonel branşlara adım atmanın temel noktası olduğunu ifade ederken mesaj vermeyi de ihmal etmeyen Dayan şu ifadelere yer verdi:

  “Çocuklarımıza ve gençlerimize küçük yaştan itibaren sporu sevdirmeye çalışıyoruz. Kültürel bir olgu olan spor sayesinde fiziksel ve mental gelişimlerinin yanı sıra çocuklarımızın sosyal çevreye adaptasyonlarını kolaylaştırıyor, yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurmalarına zemin hazırlıyoruz. Gençlerimize tavsiyem şudur ki; yaptığınız spor branşı her ne olursa olsun çalışmalarınızı planlı ve sistematik bir şekilde yapın. Dostluk ve Fair-Play kuralları çerçevesinde rakiplerinizle kardeşçe yarışın, mücadele edin ve amatör ruhunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin. Profesyonel bir sporcu olmanın ilk şartının iyi bir amatör sporcu olmaktan geçtiğini düşünüyorum” dedi.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen