Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sağlıklı yaşam ve uyuşturucuya dikkat çekmek için pedal çevrildi

Yeşilay Batman Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikte, sağlıklı yaşama ve uyuşturucuya dikkat çekmek için pedal çevrildi.

Yeşilay Batman Şubesi tarafından

Sağlıklı yaşam ve uyuşturucuya dikkat çekmek için pedal çevrildi

Türkiye’de eş zamanlı “Bisikletini al gel” etkinliği kapsamında Batman’da da bisiklet turu düzenlendi.

Batman merkez Turgut Özal Bulvarı Atatürk Parkı önünde bir araya gelen çok sayıda bisikletli, bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek için yüzlerce kişi bisikletleriyle şehir turu attı.

Yapmış oldukları etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Yeşilay Batman Şubesi Başkan Vekili Şehmus Yılmaz, bağımlılıkla ve uyuşturucuyla mücadele münasebetiyle sağlıklı yaşam ve sağlıklı nesil etkinlikleri kapsamında bisiklet turu düzenlediklerini belirtti.

 

Yılmaz, “Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı geleneksel olarak 11’incisini düzenlediğimiz bisiklet turumuz ‘Sağlıklı yaşam ve sağlıklı nesiller yetiştirmek’ adı altında bir araya geldik. Bağımlıklardan ve kötü alışkanlıklardan uzak durmak için her Yeşilay Genel Merkezimizin organize ettiği ve bugünde Batman’da gerçekleştirmekteyiz. Buraya 100’ün üzerinde Yeşilay gönüllüleri ve bisiklet severler katıldı. Ailesiyle ve çocuklarıyla çok sayıda bisiklet sürücüsü buraya gelerek katılım sağladılar.” ifadelerini kullandı.

 

“Uyuşturucuyla mücadelede birlik ve beraberlik içerinde olmalıyız”

 

Yeşilay olarak amaçlarının insanları daha sosyal hala getirmek ve kötü alışkanlıkla mücadele etmeyi hatırlatmak olduğunu ifade eden Yılmaz, “Sağlıklı neslin ve yaşamın pedal çevirerek olduğunu bir nebze de göstermek istedik.

Güzergâhımız ise buradan belediye kavşağına oradan tekrar geri dönüm Sağlıklı Yaşam Parkı’nda son bulacaktır. Ailelere ise şöyle bir çağrımız var; topyekûn kötü bağımlılıklar ve uyuşturucuyla mücadelede birlik ve beraberlik içerinde olmalıyız. Bu etkinliklerle de bağımlılıklarla mücadelemizi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.