Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yaklaşık 200 bin TL’ye mal olan taziye yemekleri bir mahallede kaldırıldı

Son zamanlarda meydana gelen zamlardan sonra maliyeti nedeni ile tartışılan taziye yemekleri Ağrı’nın Cumhuriyet Mahallesinde kaldırıldı.

Son zamanlarda meydana gelen

Yaklaşık 200 bin TL’ye mal olan taziye yemekleri bir mahallede kaldırıldı

 

Vefatların ardından taziye evlerinde maksimum 3 gün süren taziyelerde verilen öğle yemeklerinin maliyeti nedeni ile topluluklar tarafından tartışılıyor.

Asgari olarak 150 – 200 bin TL arasında başlayan maliyet nedeni taziye yemekleri taziye sahipleri için büyük bir külfet oluşturuyor.

Ağrı Cumhuriyet Mahallesinde bulunan taziye evinde bir araya gelen mahalle sakinleri yaptıkları uzun tartışmaların ardından taziye yemeklerinin mahallede kaldırılması kararı aldı.

Yaptığı konuşmasında il dışında gelen misafirlere yemek ikramı dışında tüm yemek ikramlarının kardırılması kararını aldıklarını belirten Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Savaş Altun, “Yaşanan son zamanlardaki zamlardan sonra mahallelilerimiz bir araya gelerek taziye yemeklerini tartıştık. Külfetleri nedeni ile taziye yemeği ikramının kaldırdık. Bir taziye yemeğinin maliyeti 150 bin TL ile 200 bin TL arasında değişiyor. Taziye yemeği maliyetini karşılamak için mahalleli ismini yazdırıyor bir deftere. Taziye bittikten sonra hesaplama yapıldığında kişi başına 2-3 bin TL maliyet çıkıyor. Günü birlik çalışan bazı komşular bunu ödeyemiyordu, ödediği zamanda güç duruma düşüyordu. Bu sorunu ortadan kaldırmak için böyle bir karara vardık.” dedi.