• Amatöre hızlandırılmış program

  Amatöre hızlandırılmış program
    Amatöre hızlandırılmış program
  16.05.2019 Perşembe

  Şehmus KIZILASLAN

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakır amatör futbol liglerinde 2018-2019 sezonunun son ligi olan 2.Amatör Futbol Ligi’nde Play-Off etabı başladı.

  Play-Off etabı, hafta içi ve hafta sonunda maçlar yapılarak tamamlanacak. Ramazan ayı olması nedeniyle maçlar gece saatlerinde oynanıyor.Gece maçları dönemiDiyarbakır 2.Amatör Futbol Ligi Play-Off grubu maçları hem hafta içi hem hafta sonu oynanırken, Ramazan ayı olması ve havaların da ısınmaya başlaması gibi nedenlerle gece yapılıyor.Normal grup maçları sonunda gruplarında ilk 3’e giren 6 takımın oluşturduğu Play-Off etabı tek devreli lig üsülüne göre yapılıyor. Play-Off maçları sonunda ilk 2 sırayı alacak iki takım 1.Amatör Ligi’ne yükselecek.

  Bu maçın kararını AFDK verecekİlk hafta maçlarında Sur Gençlikspor ve Surkent21 Gençlikspor  galip gelirken, olaylı Diyarbakır Aslanspor-Ergani Sportif maçının hakem raporunun TFF Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na gönderilmesine karar verildi. Bu maçla ilgili son kararı AFDK verecek. Play-Off maçlarının Haziran ayı içinde tamamlanmasından sonra Diyarbakır amatör futbolunda sezon sona erecek.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen