• HAYRAT, ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor

  HAYRAT, ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor
  HAYRAT, ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor
  04.05.2021 Salı

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR - On bir ayın sultanı Ramazan ayı vesilesiyle insani yardım faaliyetlerini sürdüren Hayrat İnsani Yardım ve bağlı temsilcilikler, başta yetim ve dullar ile parçalanmış aileler olmak üzere ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

  Hayrat İnsani Yardım, Ramazan dolayısıyla başta yetim ve dullar olmak üzere ihtiyaç sahiplerine 500 gıda kolisi yardımında bulundu. Ramazan ayının başından bu yana ihtiyaç sahiplerine gıda kolilerini ulaştırmayı sürdüren Hayrat İnsani Yardım, bayrama kadar Ramazan ayı ile ilgili yardım faaliyetlerini aralıksız sürdürecek.

  ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ SÜRECEK

  Hayrat İnsani Yardım Diyarbakır Temsilcisi Osman Açıkalın, “Hayrat Yardım Diyarbakır Temsilciliği olarak bugüne kadar 500 aileye gıda kumanyası ile beraber ayni yardımlar da ulaştırdık. Dağıtımlar da çocukları da unutmadık. Miniklere balon, şeker, kek ikramlarımız da oluyor. Kuran ayında olmamız münasebetiyle 100 kardeşimize Kurani Kerim, Yasini Şerif, Elifba dan oluşan setlerimizi hayırseverler vesilesi ile hediye ettik” dedi.

  HİÇBİR SOFRA BOŞ KALMASIN

  İnsani yardım çalışmalarıyla ihtiyat sahiplerinin umudu olmaya devam edeceklerini kaydeden Açıkalın, “Hayrat İnsani Yardım, neredeyse tüm dünya ülkelerindeki temsilciliklerimiz ile Ramazan’dan önce başlayan hummalı insani yardım çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Hiçbir sofranın boş kalmaması, ihtiyaç sahiplerinin umutsuz olmadıklarını bilmeleri adına Diyarbakır’da da çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Ramazan boyunca 1000 aileye kumanya dağıtmayı planlıyoruz. Ayrıca yetim, engelli, parçalanmış ailelerden oluşan özel durumlu ailelere gıda kumanyası dışında nakdi, ayni yardımlarımız oldu. Özellikle özel durumlu bu aileleri sadece Ramazan ayında değil yıl boyunca takip edeceğiz. Kadir gecesi hürmetine sahura kadar 50 ailemize ulaşarak ayni ve nakdi yardımda bulunacağız inşallah” dedi.

  “ALLAH BİRLERİNİ BİN ETSİN İNŞALLAH”

  Ayni ve nakdi yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasındaki en büyük payın hayırseverler olduğu hatırlatmasında bulunan Açıkalın, “Rabbimizin bize emanet verdiği malı, Rabbimizin yer yüzünde ihtiyaç sahibi kullarına ulaştırmak, bölüşmek, paylaşmak, sevinmek ve sevindirmek, Rabbimizin merhametine ulaşmanın en önemli anahtarıdır. Rahmet, bereket ve mağfiret ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi kardeşine elini uzatan ve katkı sunan hayırseverlerden bir kez daha Allah razı olsun, Allah kabul etsin ve birlerini bin etsin inşallah” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen