• Bir anne ve babanın SSPE hastası evlat imtihanı

  Bir anne ve babanın SSPE hastası evlat imtihanı
  Bir anne ve babanın SSPE hastası evlat imtihanı
  15.06.2021 Salı

   

  DİYARBAKIR- Ortaokul birinci sınıf öğrencisi iken SSPE hastalığına yakalanan Ferhat Böçkün, 9 yıldır yatağa bağlı olarak yaşıyor. Anne ve baba, nefes alıp vermenin dışında hiçbir tepki vermeyen evlatlarının başında bir an olsun ayrılmıyor.

  Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde ikamet eden 21 yaşındaki Ferhat Böçkün, santral sinir sisteminde kızamık virüsü ile oluşan bu hastalığın pençesinde yaşam fonksiyonlarının çoğunu kaybetmiş şekilde hayata tutunmaya çalışıyor. 9 yıl önce ortaokul birinci sınıf öğrencisi iken bu hastalığa yakalanan Ferhat, uzun yıllardır ilaç tedavisi alarak yatalak olarak yaşıyor.

  Agire-Murat Böçkün çifti yıllardır evlatlarının başından ayrılmayarak bir umutla çocuklarının iyileşmesini bekliyor. Yatağa bağlı hareketsiz olarak yaşayan Ferhat’ın ihtiyaçları da anne ve babası tarafından karşılanıyor.

  Merkez Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi’nde ikamet eden aileyi eşi Dürdane Beyoğlu ve AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Ahmet Maruf Demir ile birlikte ziyaret eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

  Her konuda ailenin yanında olduklarını ifade eden Beyoğlu, "Allah insanları bir çok şekilde imtihan eder. Bazı imtihanlar zor olur. Anne ve baba olarak sizin imtihanınız da bu şekilde olmuş. Zor bir durum. Rabbim evladımıza şifa, sizlere de sabır ve dayanma gücü versin. Biz her konuda yanınızda olacağız." şeklinde konuştu.

  Ferhat’ın hastalığı hakkında bilgi veren anne Agire Böçkün ve baba Murat Böçkün anlamlı ziyaretten dolayı Beyoğlu’na teşekkür etti.

  Çocuklarının iyileşeceğine olan umutlarını yitirmediklerini belirten fedakâr anne ve baba, "Ferhat sağlıklı ve çalışkan bir çocuktu. Ortaokul birinci sınıfa başladıktan sonra hastalandı, sonra bu hale geldi. Gitmediğimiz doktor, yapmadığımız tedavi kalmadı. Ne yazık ki bu hastalığın kesin bir tedavisi yok. İlaç tedavisi dışında bir şey yapamıyoruz. İyileşeceğine dair umudumuzu koruyoruz. Böyle bir dönemde bizi ziyaret ederek yanımızda olduğunu ifade eden başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen