• YEREL BASIN

  YEREL BASIN
  ŞEVKET KOYUNCU

   

  YEREL BASIN

   

  Sayın valim, 33 medeniyete ev sahipliği yapmış peygamberler, sahabeler, evliyalar ve kadim şehri ve huzur kentine hoş geldiniz.

  Kentimizin sağlık eğitim ulaşım istihdam ve birçok sorunları mevcuttur. Bir koltuğa iki karpuzu sığdırıyorsunuz. Şehr-i emini ve valilik makamı olarak işinizin hiçte kolay olmadığının sizler gibi bizde bilincindeyiz. Atandığınız ilk günden itibaren alçakgönüllülüğünüz ile halk ile iç içe sohbet edip empati kurmanız ve gönüllere dokunmanız devleti halkın ayağına götürüp kucaklamanız sevdirmeniz anında çözüm odaklı talimatları vermeniz takdire şayandır.

  Sayın Valim malumunuz bu pandemi süreci ile birlikte esnaf sanatkar çiftçi başta olmak üzere ekonomik olarak halkımız kötü etkilenmiştir. İnşallah millet ve ülke olarak Cenab-ı Allah'ın inayetiyle atlatırız. Yeter ki maske mesafe ve hijyen kurallarına uygun hareket edelim. Pandemi sürecinde herkes gibi yerel basın da ekonomik olarak kötü etkilenmiştir.

  Sayın valim malumunuz yerel basın bir şehrin bir kentin aynısı gibidir, çünkü basın halkın sesi gözü ve kulağıdır.

  Şehrimiz de 9 tane yerel gazete beş TV kanalı üç radyo kanalları bu zorlu pandemi sürecinde ekonomik sıkıntılara rağmen yayın hayatına kararlılık ile devam ediyor.
  Şehrimizin mülki amiri olarak sizden ricamız kamu kurum ve kuruluşlarına her gün belirli bir sayıda yerel gazetelerin valilik ve belediye ye ait bütçeden bir kısım ayrılıp hem kültürel anlamda hem de kentin haberlerini ve sorunlarına vakıf olmak adına yerel basına ekonomik anlamda bir katkı sunulması bir nebze de olsa yerel basını rahatlatır diye düşünüyoruz.
  Basınla sürekli istişare ettiğiniz ve basın emekçileri ile empati kurduğunuz ve mütevazi kişiliğinizi de biliyoruz. İş yükünüzün çok ağır olduğunun farkındayız. Ayrıca yerel basın ve Diyarbakır halkı olarak da yanınızdayız.
  İnanıyoruz ki bu kadim şehri hep birlikte daha iyi yerlere taşıyacağız ve her şeye rağmen başaracağız. Bu kadim şehrimiz bir güldür, gülü sevmesini bilene...

  Allah'a emanet olunuz.

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen