• KÜRT +TÜRK=KARDEŞ

  KÜRT +TÜRK=KARDEŞ
  ŞEVKET KOYUNCU

  KÜRT +TÜRK=KARDEŞ

   

  Gazetemiz yazarlarından, Uzman Eğitimci Sayın Hasan Yosunkaya; Kürt+Türk=Kardeş başlığıyla kaleme aldığı Kürtler'le Türkler'in kaderleri ortaktır. Diye yazıyı köşesine taşımış. Her daim bilgi ve birikimleriyle tecrübelerinden faydalandığım Hasan ağabey ve Genel Yayın Yönetmeni ve Yazı İşleri Müdürümüz Sayın Engin bey'e buradan selam ve saygılarımı gönderirken, Hasan ağabey'in köşesine taşıdığı yazıdan bir alıntı yaparak bu vesile ile başlamak istiyorum.

  Cumhuriyet döneminde dünyada başlayan ulusa kavime ve ırka dayalı devletler oluşmasıyla sıkıntıların yaşamaya başladığını aktaran Yosunkaya, bazı İslam düşmanlarının Kürtlere sizde bağımsız bir devlet kurun. Herkesin devleti var. Niye sizin ki yok?

  Türklere de; Bakın dikkat edin. Kürtler bağımsız Kürt devleti kurmak için çalışıyorlar. Cumhuriyet döneminde yapılan bu fitne ve fesat sebebi ile onbinlerce Kürt ve Türk genci öldü. Cumhuriyet döneminde Kürtlere verilmeyen haklar son 15 yılda verildi. Bu 2 kavmi Allah c.c kardeş yapmıştır. Allah c.c kardeş yaptıklarını hiçbir gâvur ve iblis gibi düşmanlar birliğimizi ve beraberliğimizi bozamaz diyor.

  Katılmamak elde değil doğru ve yerinde bir tespittir. TRT Kûrdî kanalında tutunda Kürtçe kaset ve şarkıların resmi kurumlarda Kürtçe konuşmanın çok şükür huzur ve sükûnetin sağlanmasına kadar yapılan ve imkan sağlanan birçok yeniliğe ve açılıma imzası olan bir dünya lideri olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve çalışma arkadaşları sayesinde olmuştur.

  Dış mihrakların içteki piyonları, kan emicilerine kadar fitne çıkarsalar da bizler et ve tırnak gibiyiz. Hiçbir beşeri güç bizi ayıramaz. Bölemez çünkü feraseti ile oyunlarını bozan bir ümmetiz. Bizler Sayın Cumhurbaşkanımız başımızda olduğu sürece vatan haini, kan emiciler birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan belli bir kesim ve yandaşlarının hevesleri kursaklarında kalacağına inancımız tamdır.

  Görüşmek Dileğiyle

  NOT: Kendimiz ve sevdiklerimiz için maske, mesafe ve hijyen kurallarına lütfen uyalım.

   

  Yazarın Diğer Köşe Yazıları
  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen