• Vali Güzeloğlu: Amedspor ve Diyarbakırspor birleşmeli

  Vali Güzeloğlu: Amedspor ve Diyarbakırspor birleşmeli
  Vali Güzeloğlu: Amedspor ve Diyarbakırspor birleşmeli
  10.08.2018 Cuma

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Amedspor Kulübü Başkanı Nurullah Edemen’in kendisinden stadı istediğini belirterek, “Amedspor ve Diyarbekirspor birleşmeli. Birleşin diyorum ikiniz, sen diyorsun benim iddiam var param yok, o diyor benim param var bilmem neyim yok. Birleşin stadı da size verelim. Desteği de verelim. Her hafta maça da geliriz. Ve bu bayrağı bir yerlere götürelim birlikte. Ama yok, azıcık aşım kaygısız başım, kendim çalar kendim oynarım. Böyle olmaz. Kenti düşünmeliyiz. Amacım Allah izin verirse Diyarbakırspor’u Süper Lig’e çıkarmaktır. Bunun yapabiliriz. Diyarbakırspor’u maalesef bazı iş bilmezler bu duruma getirdi. Biz daha güçlüyüz. Diyabakırspor’u Süper Lig’e taşırız” dedi.

  Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, bir süre önce Amedspor Başkanı Nurullah Edemen’in kendisini ziyarete geldiğini ve Türkiye Kupası karşılaşması nedeniyle yaptığı açıklamaları kendisine hatırlattığını, Türkiye Futbol Federasyonu’nun karşılaşmalara girme konusunda kurallarının kendisi de dahil herkes için geçerli olduğunu söyledi. Vali Güzeloğlu, Edemen’in kendisinden stadı istediğini belirterek, şöyle dedi:

  “Stadı bize verin” dedi;  verelim de Diyarbekirspor’u ne yapacağız? Bize destek olun dedi; ya Diyarbekirspor’u, diğerlerini ne yapacağız dedim. Bizi şundan muaf tutun dedi. Öbürlerini ne yapacağız dedim. Birleşin diyorum ikiniz, sen diyorsun benim iddiam var param yok, o diyor benim param var bilmem neyim yok. Birleşin stadı da size verelim. Desteği de verelim. Her hafta maça da geliriz. Ve bu bayrağı bir yerlere götürelim birlikte. Ama yok, azıcık aşım kaygısız başım, kendim çalar kendim oynarım. Böyle olmaz. Kenti düşünmeliyiz.”

  DİYARBAKIRSPOR’U SÜPER LİG’E TAŞIRIZ

  Vali Güzeloğlu, Türkiye Futbol Federasyon Başkanı’na Anadolu’da büyük statlar olduğunu ve bunlardan birinin de Diyarbakır’da bulunduğunu ifade ederek, “Amacım Allah izin verirse Diyarbakırspor’u Süper Lig’e çıkarmaktır. Bunun yapabiliriz. Diyarbakırspor’u maalesef bazı iş bilmezler bu duruma getirdi. Biz daha güçlüyüz. Diyabakırspor’u Süper Lig’e taşırız” dedi.

  BAŞAKŞEHİR MAÇLARINI DİYARBAKIR’DA OYNASIN

  Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, devletin yaptığı statların çoğunda 2. ve 3. lig karşılaşmaları oynandığını kaydederek, “Federasyon Başkanı’na bu statlarda maç oynansın. Süper Lig maçı oynansın dedim. Seyircisi olmayan Süper Lig takımları var. Mesela Başakşehir 100 kişiye oynuyor. Bilemedin 1000 kişiye. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray, Başakşehir ile maçlarını Diyarbakır’da oynasın. Stat yüzde 100 dolar. Bu hareketlilik Diyarbakır ekonomisine de büyük katkı sunar” diye konuştu.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen