• MEB, okullarda uygulanacak corona virüs tedbirlerini paylaştı

  MEB, okullarda uygulanacak corona virüs tedbirlerini paylaştı
  MEB, okullarda uygulanacak corona virüs tedbirlerini paylaştı
  27.02.2020 Perşembe

   

  DİYARBAKIR - Millî Eğitim Bakanlığının (MEB), sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoda, corona virüsten korunma yöntemleri hakkında öneriler sıralandı.

  TEMİZLİĞE DİKKAT

  Millî Eğitim Bakanlığının (MEB), sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoda, corona virüsten korunma yöntemleri hakkında öneriler sıralandı. Temizliğe özen gösterilmesine dikkati çekilen mesajda, şu ifadelere yer verildi:

  “Sağlıklı beslenme ve düzenli uykuya özen gösterilmeli, egzersiz yaparak hareketli hayat tarzı benimsenmelidir. Okullarda kış ayları dahil sınıflar ve diğer kapalı alanlar sık sık havalandırılmalıdır. Enfeksiyonların yayılmasını engellemek için eller sık yıkanmalıdır. Eller, parmak araları, tırnak ucu ve avuç içlerini de ovalayarak, sabun ve suyla en az 20 saniye yıkanmalıdır. Kirli ellerle göz, burun ve ağza dokunmaktan kaçınılmalıdır. Özellikle hapşırma ve öksürme sonrasında ellerin su ve sabunla iyice yıkanması önemlidir.

  TOKALAŞMA, SARILMA VE ÖPÜŞMEDEN KAÇINILMALI

  Her tuvalet kullanımı öncesinde ve sonrasında eller mutlaka yıkanmalıdır. Her tuvalet kullanımı sonrasında klozet kapağı kapatılarak sifon çekilmelidir. Özellikle kış aylarında tokalaşma, sarılma ve öpüşmeden kaçınılmalıdır. Öksürüldüğünde ya da hapşırıldığında ağız ve burun mendille kapatılmalı, mendil bulunmadığı durumlarda dirsek içi ile kapatılmalıdır. Kâğıt mendil kullanıldıktan sonra çöp kovasına atılmalı ve eller yıkanmalıdır.

  ATEŞLENMEDE DOKTORA GİDİN!

  Öğrencide ateş, öksürük, hapşırma, burun akıntısı gibi solunum sistemi enfeksiyonu belirtileriyle karşılaşıldığında vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuyla temasa geçilmelidir. Belirtilerin devam ettiği dönemde öğrencinin evde istirahat etmesi sağlanmalıdır. Hastalık döneminde bol sıvı tüketilmesine özen gösterilmeli, sağlıklı beslenmeye dikkat edilmeli, özellikle taze sebze ve meyve tüketilmelidir” (Haber Merkezi)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen