• LGS tercih başvuruları başladı

  LGS tercih başvuruları başladı
  LGS tercih başvuruları başladı
  01.07.2019 Pazartesi

   

  DİYARBAKIR- Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 Haziran'da gerçekleştirilen LGS tercih başvuruları başladı.

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 1 Haziran'da gerçekleştirilen ve sonuçları 24 Haziran'da açıklanan LGS tercih başvuruları başladı. Tercihler 12 Temmuz saat 17.00'ye kadar sürecek.

  Merkezi yerleştirme, merkezi sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezi sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak.

  Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl ilk defa öğrencilerin tercihlerinde rehberlik etmesi amacıyla yüzdelik dilimlerine göre tercih robotu hazırladı. Öğrenciler, bu robotu kullanarak istedikleri yüzdelik dilim aralıklarında hem il hem de ülke düzeyinde okul listelerini ve okullarla ilgili detaylı bilgileri görebiliyor. Robotta okul türleri, il, ilçe ve 2018'e ait yüzdelik dilimlerine göre arama yapılabiliyor.

  Yerleştirme sonuçları 22 Temmuz'da http://www.meb.gov.tr  ve https://eokul.meb.gov.tr adreslerinden ilan edilecek. (HABER MERKEZİ)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen