• Dünya Tiyatro Günü oyunlarla kutlandı

  Dünya Tiyatro Günü oyunlarla kutlandı
  Dünya Tiyatro Günü oyunlarla kutlandı
  28.03.2018 Çarşamba

   

  Fatih SURUÇ

  DİYARBAKIR- Büyükşehir Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatro Gününü çocuklara ve yetişkinlere yönelik sergilediği oyunlarla kutladı.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Dicle Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ortaklaşa düzenledikleri programla 27 Mart Dünya Tiyatro Gününü kutladı. Çocuklara ve yetişkinlere yönelik sergilenen oyunlara tiyatroseverler yoğun ilgi gösterdi.

  Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan etkinliklerde ilk önce Dicle Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun çocuklara yönelik ‘Ormanda Curcuna’ oyunu sergilendi. Çocuklar büyük ilgiyle izlediği oyunun ardından sahnede oyuncularla oyun oynayıp halay çekti.

  Çocuk oyunundan sonra Büyükşehir Belediyesi tiyatro ekibi ve Dicle Üniversitesi Tiyatro Topluluğu yetişkinlere yönelik Antigone oyununu sergiledi. Tiyatroseverlerden yoğun ilgi gören oyun ayakta alkışlandı. Büyükşehir Belediyesi, oyun gösterimlerinin ardından Kültür ve Kongre Merkezinde tiyatroseverlere kokteyl düzenleyerek, oyuncuların ve tiyatroseverlerin Dünya Tiyatro Gününü kutladı.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen