• Doç. Dr. Taşçıer, eğitimde ders vermeye devam ediyor!

  Doç. Dr. Taşçıer, eğitimde ders vermeye devam ediyor!
  Doç. Dr. Taşçıer, eğitimde ders vermeye devam ediyor!
  12.11.2019 Salı

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR – Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, eğitim-öğretim yılı başında her hafta farklı bir okuldaki bir sınıfta ders verme hedefini ziyaret ettiği Bağlar ilçesinde de devam ettirdi.

  Diyarbakır’a geldiği günden bu yana geçmiş yıllarda adeta dağılan eğitimi toparlamada üstün bir gayret gösteren İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, eğitim-öğretim yılı başında her hafta farklı bir okuldaki bir sınıfta ders verme hedefini ziyaret ettiği Bağlar ilçesinde de devam ettirdi. Bağlar ilçesinde bulunan Burhanettin Yıldız MTAL’i ziyaret eden Taşçıer, öğretmenlerini bekleyen 11/A sınıfı öğrencilerinin dersine girerek felsefe dersi verdi. Karşılarında Milli Eğitim Müdürünü görünce şaşkınlık yaşayan öğrenciler, tanışma faslından sonra bir akademisyen olan Doç. Dr. Taşçıer’in verdiği dersi heyecanlı olmalarına rağmen pür dikkat dinledi.

  YENİLİKLER TAŞÇIER İLE BAŞLADI

  Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildiğinden itibaren eğitimde yeniliklerin meşalesini yakan Doç. Dr. Feysel Taşçıer, bir ilki gerçekleştirerek eğitim-öğretim yılı başından bu yana rast gele bir okula girip öğrencilere akademik kimliğiyle ders anlatıyor.

  BU KEZ BAĞLAR’DA FELSEFE DERSİNE GİRDİ

  Daha önce farklı ilçelerde bulunan liselere yaptığı çatkapı ziyaretlerinde rastgele girdiği sınıflarda ders anlatan Doç. Dr. Taşçıer, bu kez kentin en büyük ilçelerinden biri olan Bağlar ilçesinde bulunan bir lisede derse girdi. İlçede bulunan Çelebi Eser Ortaokulu ve Burhanettin Yıldız Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, idareci, öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

  HEM ŞAŞKINLIK HEM HEYECAN YAŞADILAR

  Ardından Burhanettin Yıldız Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde 11. sınıfta felsefe dersine girdi. Sınıfta felsefe dersini işlemek üzere öğretmenlerini bekleyen 11/A sınıfı öğrencileri karşılarında İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer’i görünce şaşkınlıklarını gizleyemezken, Taşçıer’den ders alırken de heyecanlı oldukları da dikkatlerden kaçmadı.

  120 DERS VERMEYİ HEDEFLİYOR

  Yılsonuna kadar 120 civarında okulda ders vermeyi hedefleyen Doç. Dr. Feysel Taşçıer, ilk dersini Sur ilçesinde bulunan Melikahmet Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 11. sınıflara psikoloji dersi işlerken, bu kez kentin en büyük merkez ilçelerinden biri olan Bağlar ilçesinde bulunan Burhanettin Yıldız Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde 11. sınıfta felsefe dersine girdi.

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen