• Doç. Dr. Taşçıer, eğitimde ders vermeye devam ediyor!

  Doç. Dr. Taşçıer, eğitimde ders vermeye devam ediyor!
  Doç. Dr. Taşçıer, eğitimde ders vermeye devam ediyor!
  16.10.2019 Çarşamba

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR – Diyarbakır’a geldiği günden bu yana geçmiş yıllarda adeta dağılan eğitimi toparlamada üstün bir gayret gösteren İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, eğitim-öğretim yılı başında her hafta farklı bir okuldaki bir sınıfta ders verme hedefini ziyaret ettiği Bismil ilçesinde de devam ettirdi. Bismil ilçesinde bulunan 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Taşçıer, öğretmenlerini bekleyen 10/A sınıfı öğrencilerinin dersine girerek felsefe dersi verdi. Karşılarında Milli Eğitim Müdürünü görünce şaşkınlık yaşayan öğrenciler, tanışma faslından sonra bir akademisyen olan Doç. Dr. Taşçıer’in verdiği dersi heyecanlı olmalarına rağmen pür dikkat dinledi.

  YENİLİKLERİN MEŞALESİNİ YAKTI!

  Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildiğinden itibaren eğitimde yeniliklerin meşalesini yakan Doç. Dr. Feysel Taşçıer, bir ilki gerçekleştirerek rast gele bir okula girip öğrencilere akademik kimliğiyle ders anlatıyor.

  BU KEZ BİSMİL’DE FELSEFE DERSİNE GİRDİ

  İl milli eğitim müdüründen ders alan öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemezken, heyecanlı oldukları da dikkatlerden kaçmıyor. Yılsonuna kadar 120 civarında okulda ders vermeyi hedefleyen Doç. Dr. Feysel Taşçıer, ilk dersini Sur ilçesinde bulunan Melikahmet Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 11. sınıflara psikoloji dersi işlerken, bu kez kentin en büyük ilçelerinden biri olan Bismil ilçesinde bulunan 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nde 10. sınıfta felsefe dersine girdi.

  HEM ŞAŞKINLIK HEM HEYECAN YAŞADILAR

  Sınıfta felsefe dersini işlemek üzere öğretmenlerini bekleyen 10/A sınıfı öğrencileri karşılarında İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer’i görünce şaşkınlıklarını gizleyemezken, Taşçıer’den ders alırken de heyecanlı oldukları da dikkatlerden kaçmadı.

  İLÇEDE İNCELEMELERDE BULUNDU

  Dersin ardından inşaatı devam 16 derslikli pansiyonlu kız meslek lisesinde okulun durumu ve yapım süreci hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Gülseven’den bilgi alan Doç. Dr. Taşçıer, okulda incelemelerde bulundu. Taşçıer, Bismil Kaymakamı Sayın Kerem Süleyman Yüksel’i de makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Kaymakamlık Toplantı Salonunda; ilçede görev yapan okul müdürleriyle bir araya gelerek, yürütülmekte olan projeler ve ilçenin eğitim çıtasının artırılması için bilgi alışverişinde bulundu.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen