• Diyarbakır'dan Avrupa'ya projesi başarılı bitti

  Diyarbakır'dan Avrupa'ya projesi başarılı bitti
  Diyarbakır'dan Avrupa'ya projesi başarılı bitti
  13.01.2020 Pazartesi

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Üçkuyu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin proje kapsamında yapmış olduğu Erasmus Programı Mesleki ve Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Faaliyeti olan ‘’Diyarbakır'dan Avrupa'ya; Turizmde Fark Yaratmaya’’ isimli projesinde sona gelindi.
  Diyarbakır Üçkuyu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin proje kapsamında yapmış olduğu Erasmus Programı Mesleki ve Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Faaliyeti 2 aşamada gerçekleştirdikleri Romanya ve Portekiz’de staj yapan öğrenciler hafta sonu yapılan kültürel geziler aracılığıyla da bu ülkelerin hem tarihi mekanlarını keşfedebilme hem de dilsel gelişimlerine artırma imkanına sahip oldular.
  İLK PROJEYİ ROMANYA DA GERÇEKLEŞTİ
  Proje kapsamında yapılan staj faaliyetlerinden ilki, 06/01/2019- 19/01/2019 tarihleri arasında kurumu temsilen Konaklama ve seyahat hizmetleri alanından 7 öğrenci, 1 öğretmenin katılımıyla Romanya’da göndererek gercekleştiren. Diyarbakır Üçkuyu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi S.C.Societatea Hoteliera Times S.R.L. otelinde Animasyon Hizmetleri Sahne Aktiviteleri konulu staj hareketliliğini başarıyla tamamladı başarılı örgenciler Europass Hareketlilik belgesini ve ev sahibi kurumunun verdiği katılımcı sertifikalarını almaya hak kazanmış oldular.
  PROJENİN İKİNCİ AYAĞI PORTEKİZ OLDU
  Proje kapsamında yürütülen ikinci staj hareketliliği ise; 16/11/2019-27/11/2019 tarihleri arasında, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri alanından 7 öğrenci ve 1 refakatçi öğretmenin katılımıyla Portekiz’de gerçekleşti Terraço dos Petiscos restoranında yemek uygulamaları alanında Ete uygulanan Uluslararası Pişirme Yöntemleri konulu staj faaliyetini başarıyla tamamlayan başarılı öğrenciler Europass Hareketlilik belgesini ve ev sahibi kurumun verdiği katılımcı sertifikalarını almaya hak kazanmış olan ikici örgenci kafilesi oldu. Bu Erasmus Programı Mesleki ve Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında yapılan projeler başarılı öğrencilere de Diyarbakır ilinde aldıkları eğitimin yanı sıra Avrupa standartlarında da stajlara katılıp mesleki eğitim ve deneyimlerini artırmasında çok büyük katkı sağlamış oldu.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen