• Bölgenin en iyi hastanesi

  Bölgenin en iyi hastanesi
  Bölgenin en iyi hastanesi
  23.03.2018 Cuma

   

  Süleyman AYDIN

  DİYARBAKIR - Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hizmet veren hastaneler arasında uzmanlık, teşhis-tedavi ve tıbbi cihaz alanında yapılan araştırmada Dicle Üniversitesi Hastanelerinin önde geldiği belirlendi.

  Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki 11 ilde faaliyet gösteren hastaneler arasında uzmanlık, teşhis, tedavi ve sahip olduğu tıbbi cihazlar bakımında en iyi hastanenin Dicle Üniversitesi Hastaneleri olduğu ortaya çıktı.

  Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Bingöl, Muş, Siirt, Bitlis, Van, Şırnak ve Diyarbakır ilerinde hizmet veren hastanelerde verilen sağlık hizmeti kalitesi, yatak ve tıbbi cihaz kapasiteleri araştırıldı. Yapılan araştırmada D.Ü. Tıp Fakültesi Hastaneleri’nin Bölgenin en büyük yatak ve tıbbi cihaz kapasitesine sahip olduğu, TSE Belge ve Bayraklı ilk ve tek hastane olduğu, En iyi araştırma merkezi, en iyi hasta bakım üniteleri, en iyi tedavi yöntemleri ve en gelişmiş tıbbi cihazlara sahip olduğu belirlendi.

  BÖLGEDE HAKLI BİR ÜNE SAHİP

  Bölgedeki hastanelerin hangi dalda uzmanlaştıkları ve hangi alanda ünlendikleri konusunda yapılan araştırmada, ününü, hastaları için geliştirdiği yenilikler ve hizmetlerle koruyan ve tıpta yeni tedavi yöntemleri ile uzman olan D.Ü.Tıp Fakültesi Hastaneleri, bölgede yapılmayan bir çok ameliyatların yapıldığı, estetik cerrahi, böbrek, karaciğer, kornea gibi organ ve ilik nakli ile her türlü kalp ve diğer ameliyatların yapıldığı hastane unvanına sahiptir.

  Diyet’ten astıma, kanser’den dolaşım bozukluklarına, baş ağrılarından varis ve böbrek taşına, barsak hastalıklarından mide rahatsızlıklarına, yüksek tansiyondan kalp rahatsızlıklarına, organ naklinden ilik nakline, anjiyodan By-pass ve diyabete kadar yığınla hastalık D.Ü. Tıp Fakültesi Hastanelerinde tedavi ediliyor.

  BİNLERCE İNSAN TEDAVİ EDİLİYOR

  11 ilden yaklaşık 10 milyon insana hitap eden ve ayakta tedavi bölümlerinde de her gün binlerce hastanın tedavi edilerek sağlığına kavuştuğu D.Ü. Tıp Fakültesi Hastaneleri, her türlü ameliyat ve cerrahi müdahalelerde de tercih edilen hastane durumundadır.

  HASTALARDAN EK ÜCRET ALINMIYOR

  Resmi ücretin dışında hastalardan ek ücret almayan Tıp Fakültesi Hastaneleri, bölgedeki başarı konusunda gelişmiş birçok hastaneden daha iyi durumda. Batı illerinden sağlık turizmi kapsamında çok sayıda hasta kabul eden hastane, sosyal güvencesi olan hastalardan ameliyatlar başta olmak üzere hiçbir tedaviden ek ücret alınmıyor. Sosyal güvencesi olmayan hastaların tedavisi de batı illerinde alınan ücretin neredeyse onda biri kadardır.

  HER YIL 20 ARAŞTIRMA PROJESİ

  Her yıl en az 20 araştırma projesi yürüten öncü bir hastaneler grubu durumunda olan D.Ü. Tıp

  Fakültesi Hastaneleri’nin öncelikli hedefi organ nakli, ilik nakli, kornea nakli, Kök Hücre nakli ve kalp ameliyatları olduğu belirlenirken, dâhiliye, üroloji, yanık tedavisi, estetik cerrahi, onkoloji. endokrin, yoğun bakım merkezi, check-up klinikleri bakımında da bölgenin en büyüğü durumundadır.

  HEDEF ULUSLAR ARASI HASTANE OLMAK

  Otel konforuna sahip, Ortadoğu’nun en büyük ve en kapsamlı hastanesi olan Kalp Hastanesi,

  Acil ve Travmatoloji hastanesi yatak kapasitesiyle, ameliyathaneleriyle, 24 saat görev başında

  olan uzman doktorlarıyla, alışılmış tedavi ve cerrahi yöntemlerin dışında komplike hizmetler sunuyor. Kök hücre nakli, Karaciğer, böbrek, kornea nakli ve kalp ameliyatları için bölgede, komşu ülkelerden ve yurdun dört bir yanından çok sayıda hasta kabul eden D.Ü. Tıp Fakültesi

  Hastaneleri, yatak kapasitesiyle de bölgedeki sağlık turizminin kalbi durumundadır. Rektör Prof. Dr. Talip Gül ve Başhekim Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu başta olmak üzere hastane yöneticileri bununla da yetinmiyor. Önlerine bir hedef koymuşlar, o da uluslar arası hastane konumuna gelebilmek.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen