• Siyonistler silahsız Filistinlilere saldırıyor

  Siyonistler silahsız Filistinlilere saldırıyor
  Siyonistler silahsız Filistinlilere saldırıyor
  03.05.2018 Perşembe

   

  HABER MERKEZİ - Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Hüseyin, “Gerçek mermi kullanılması sonucu 40’ın üzerinde Filistinli öldü. İsrail silahsız Filistinlilere saldırıyor” dedi.

  Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad Hüseyin, terör çetesi tarafından gerçek mermi kullanılması sonucu 40’ın üzerinde Filistinlinin şehit olduğunu, 5 bin 500’den fazla Filistinlinin yaralandığını belirterek "israil aşırı güç kullanma eğiliminden vazgeçmeli.” dedi.

  Hüseyin, yaptığı yazılı açıklamada, “Her hafta silahsız göstericilere karşı ölümcül güç kullanıldığına şahit oluyoruz. Birleşmiş Milletler ve diğerleri tarafından yapılan uyarıların dikkate alınmadığı görülüyor. israilin, kendi güçlerince yapılan hak ihlallerini yargı önüne çıkaramaması, silahsız insanlara karşı ölümcül güç kullanılmasını cesaretlendiriyor.” dedi.

  İnsan Hakları Yüksek Komiserliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, işgal altındaki topraklarda şehit olan Filistinlilerin 35’inin “Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü” gösterilerine katılan silahsız ve bir tehdit teşkil etmeyen sivillerden oluştuğu belirtildi. Bin 739 Filistinlinin de terör çetesi tarafından gerçek mermiler kullanılması sonucu yaralandığı belirtildi.

  Birleşmiş Milletlerden Gazze konusunda bir uyarı da geçtiğimiz günlerde Güvenlik Konseyinde konuşan Birleşmiş Milletler Ortadoğu Barış Süreci Özel Temsilcisi Nikolay Mladenov’tan gelmişti. “Gazze’nin patlamak üzere” olduğunu söyleyen Mladenov, “Eski yaralar kanıyor, derinleşiyor ve savaş riskini ortaya çıkarıyor. ‘Büyük Dönüş Yürüyüşü’ olarak adlandırılan gösteriler 15 Mayıs’a kadar artarak devam edebilir. Batı Şeria ve diğer alanlara yayılabilir.” ifadelerini kullanmıştı. (İLKHA)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen