Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Erhan BOZKURT
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

SESSİZ OLUN ORTADOĞU ÜLKELERİ UYUYOR!

SESSİZ OLUN ORTADOĞU ÜLKELERİ UYUYOR!

 

Çok eski değil 2001 de ABD-Afganistan savaşının sebebi; terörle mücadele olarak gösterildi. Usame bin ladinin 11eylül saldırıları baz alınarak başlayan savaşta 50.000’e yakın sivil insan öldürüldü. 2003 te ABD nin Irak’ı işgal etmesiyle 6 yılda yaklaşık 110.000 sivil insan öldürüldü. Ayrıca tutuklu esirlere eşi benzeri görülmemiş işkenceler yapıldı. Savaşın sebebini de; Afganistan’da ve  filistinde olduğu gibi; Irak’ın başlattığını söylediler. Suriye’ye ise İslama zıt görüşte olan nuseyri inanışına sahip Beşar Esad’ı başkan yaptılar. Oradaki Müslüman halkı katlettiler, işlerine yaramayanları da bize yolladılar… Krizin tetiklendiği zamanlarda; Suriyelileri besleyen ülkelere destek primini veren Avrupa’nın ödemelerini yapmamasıyla, iyice zorlanan ülkeler sınır kapılarını açtı. Daha sonra başlayan Korona hastalığı dünyayı tamamen sardı. Bu salgın hastalık sonucu oluşan ekonomik krizler; ülkeleri tekrar sömürge yarışına soktu. Özellikle Rusya-Ukrayna savaşının başlaması adeta tüm ülkelerde yarım kalmış hesap defterlerini yeniden açtırdı.

Arap ülkeleri; ABD’yi amaç olarak kullanıp bir yandan silah teminatı yaptı diğer yandan Avrupa’nın güçlü futbolcuları olan “Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Neymar, Sadio Mane, N’Golo Kante, Riyad Mahrez ve Roberto Firmino’nun da aralarında bulunduğu birçok üst düzey oyuncuları; Milyar dolarlarla transfer ederken. ABD; İsrail’i araç olarak kullanarak, Arabistan’ın zayıf ülkeleri olan; Afganistan, Irak, İran, Suriye, Lübnan, Yemen ve dünya kupasıyla Fas’ı aldıktan sonra şimdi de Filistin’i transfer etmekle uğraşıyor. Velhasıl sessiz olalım! Ortadoğu uykusunu kaçırmasın…

Muaviyenin oğlu Yezid; fitne ve oyunlarıyla; herkesi kendine biat ettirip arkasına almıştı. Bu zülmü ve zalimliği kabul etmeyen hz.hüseyin Kerbela’da şehit edildi. Olaydan sonra kimse Yezid’e bişey diyemiyordu. Çünkü herkesin doğrudan yada dolaylı yoldan Yezid’le bir antlaşması vardı. Asırlar sonra değişen hiç bir şey olmadı: son günlerde özellikle ABD nin şeytan gibi araya girmesiyle İsrail’in Filistin üzerinde başlayan savaşı: adeta katliama dönüşmüş durumdadır. Hiçbir Arap ülkesi sesini çıkartamamaktadır. maalesef O günün Yezid’i bugün ABD’sidir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER