Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Jeoloji mühendisinden yüksek katlı binalara eleştiri

Jeoloji Mühendisi Fahri Çelik, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yapılan yüksek katlı binaları eleştirdi.

Jeoloji Mühendisi Fahri Çelik,

Jeoloji mühendisinden yüksek katlı binalara eleştiri! Jeoloji Mühendisi Fahri Çelik, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yapılan yüksek katlı binaları eleştirdi.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremler, binlerce can kaybına ve büyük yıkıma neden olurken uzmanların çok katlı betonarme yapılar konusundaki açıklamaları sürüyor. Jeoloji Mühendisi Fahri Çelik, tek katlı ve ahşap evlerin güvenilir olduğunu aktardı.

Deprem sonrası yüksek katlı bina yapımını eleştiren ve uyarılarda bulunan Jeoloji Mühendisi Fahri Çelik, “6 Şubat depreminde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Büyük felaketten sonra defalarca uyarmamıza rağmen halen yüksek katlı binalar yapılmaya devam ediliyor.

Evler yüksek ve betondan yapıldığı için depremde can ve mal kaybı oldukça yüksek oldu. Vatandaşlarımıza tavsiyem evleriniz her zaman tek ya da 2 katlı olsun. Ahşaptan yapılan evlerde can kaybı yaşanmıyor. Bunun için bütün vatandaşlarımızı yüksek katlı yapılar konusunda uyarıyoruz” dedi.

 

Foto: Arşiv