Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da iki tekne mühürlendi!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Eğil Belediyesi ekiplerinin birlikte düzenlediği denetimlerde fosil yakıt kullandığı tespit edilen iki tekne mühürlendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve

Diyarbakır’da iki tekne mühürlendi! Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Eğil Belediyesi ekiplerinin birlikte düzenlediği denetimlerde fosil yakıt kullandığı tespit edilen iki tekne mühürlendi.

 

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Trafik ve Zabıta Denetim Şube ekipleri ve Eğil Belediyesi Zabıta ekipleri, bahar mevsimi ile beraber yerli ve yabancı turist sayısının arttığı Eğil ilçesinde yurttaşların ve ziyaretçilerin sorun yaşamaması için denetimleri artırdı.

İki tekne mühürlendi

Dicle Baraj Gölü üzerinde turistik turlar düzenleyen teknelerde yapılan denetimlerde ruhsatsız bir şekilde faaliyet gösteren beş tekneye DTT (Durum Tespit Tutanağı) düzenlenirken fosil yakıt kullandığı tespit edilen iki tekne ise ekipler tarafından mühürlendi.

Merkez ilçelerde fiyat denetimi yapıldı

Büyükşehir Belediyesi diğer yandan vatandaşların güvenli ürün almalarını sağlamak ve haksız fiyat artışının önüne geçmek için çalışmalarına devam ediyor. Zabıta ekipleri yerel ve genel zincir marketlerde ile süpermarketlerde temel kasa reyonu fiyat etiketi denetimi yaptı.

Raf ve kasa etiket fiyatlarını karşılaştırarak denetleyen ekipler, mevzuata uygun ürün satışı yapmayan işletmelere durum tespit tutanakları ile uyarıda bulundu. Denetimlerde ayrıca vergi levhası, künye ve hijyen kuralları ve ürünlerin kullanım tarihi de kontrol edildi.