Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da akıl ve zeka oyunları finali

Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nın Diyarbakır il finallerinde çeşitli ilçelerden 70’ten fazla öğrenci Türkiye finallerine katılabilmek için bir araya geldi.

Akıl ve Zeka Oyunları

Diyarbakır’da akıl ve zeka oyunları finali. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Diyarbakır il finalleri gerçekleştirildi.

 

DİYARBAKIRLI GÖRENCİLER YARIŞTI

 

Şehrin farklı ilçeleri ve çeşitli okullarından gelen öğrenciler, strateji, zeka ve hız konularında becerilerini sergilemek için bir araya geldi. Öğrenciler turnuvada ilkokul kategorisinde mangala, equilibrio, q-bitz, küre, pentago oyunlarında; ortaokul mangala, küre, pentago, kulami ve reversi oyunlarında yarıştı.

 

 

BİRİNCİLER TÜRKİYE FİNALLERİNE

 

İlde birinci olan öğrenciler, 24-25-26 Mayıs’ta Rize’de yapılacak olan Türkiye finallerinde yarışmaya hak kazandı.

 

Hakemlerin gönüllü olarak görev aldığı turnuvada öğrenciler, gösterdikleri performanslarla büyük beğeni topladılar. Turnuva sonunda başarılı olan öğrenciler, zeka oyunları setleri ve madalyalar ile ödüllendirildi.

 

HEM EĞLENDİLER HEM ÖĞRENDİLER

 

Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen turnuva öğrenciler arasında sosyal etkileşimi artırırken, aynı zamanda zeka ve strateji yeteneklerini geliştirme fırsatı sunuyor. Etkinlik, öğrencilerin sağlıklı rekabet ortamında bir araya gelerek hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini sağlıyor.