Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır Büyükşehir Eş Başkanından Dersim Belediyesi’ne ziyaret

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Doğan Hatun, Dersim Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Doğan Hatun, “Biz Amed’den dayanışma ruhuyla Dersim’e geldik ve dayanışma ruhuyla birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş

Diyarbakır Büyükşehir Eş Başkanından Dersim Belediyesi’ne ziyaret

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun, Dersim Belediyesi’ni ziyaret etti.

Doğan Hatun’u, Dersim Belediye Eş Başkanları Birsen Orhan ve Cevdet Konak, Peri Belediye Eş Başkan adayları Naciye Aslan ve Orhan Çelebi ile DEM Parti il, ilçe yöneticileri karşıladı.

 “AMED HALKINA SELAMLARIMIZI GÖNDERİYORUZ”

Dersim coğrafyasında yaşanan katliamları dile getiren Dersim Belediye Eş Başkanı Cevdet Konak, “1938 yılından bugüne bedel ödeyen Dersim coğrafyasına hoş geldiniz. Buradan Dersim halkı olarak Amed halkına selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz” dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Eş Başkanından Dersim Belediyesi’ne ziyaret

“DAYANIŞMA RUHUYLA BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Doğan Hatun da “Coğrafyamızın her bir tarafı katliamlarla dolu. Barış ve demokrasi mücadelesi vermeye devam ediyoruz. Bedel ödeyen her bir karış toprağımızı ziyaret edip, dayanışma ziyaretlerinde bulunup birlikte mücadele edeceğiz. Biz Amed’den dayanışma ruhuyla Dersim’e geldik ve dayanışma ruhuyla birlikte mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“TALAN EDİLEN ŞEHİRLERİMİZİ YENİDEN AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

DEM Parti belediyelerinin dayanışma ruhuna dikkat çeken Dersim Belediye Eş Başkanı Birsen Orhan ise şunları ifade etti:

“Kentlerimizde talan politikası olsa da bizim güçlü paradigmamızla kentlerimizi yeniden ayağa kaldıracağız. Dersim, Amed gibi özel savaş politikalarının hissedildiği yerlerden birisi. Sistem tarafından Dersim’de her türlü asimilasyon politikası uygulanmaya çalışılıyor. Bu süreçte böyle güçlü dayanışmanın olması bizler için oldukça kıymetli.”

Ziyaret, her iki belediyenin birbirlerine hediye sunmaları ile son buldu.