Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da 35 milyonluk yatırım çürümeye terk edildi!

Diyarbakır’da, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesinin kaynakları ile yapılan 35 milyonluk yatırım çürümeye terk edildi.

Diyarbakır’da, Gençlik ve Spor

Diyarbakır’da 35 milyonluk yatırım çürümeye terk edildi!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında 3 yıl önce imzalanan yatırım protokolü kapsamında bölgedeki gençlere hizmet edecek olan “Selahattin Eyyubi Uyanış Gençlik Kampı” çalışmalarının büyük bölümü tamamlandı.

YAPI ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığınca hazırlanan proje kapsamında Dicle ilçesindeki Kralkızı Baraj Gölü kıyısında Devlet Su İşlerine ait tek katlı 17 lojmanının bulunduğu 180 dönümlük alanda mevcut yapılar yatakhane ve idari binalara dönüştürüldü. Engelli gençlerin tüm etkinliklere kolayca erişebileceği ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak olan Selahattin Eyyubi Uyanış Gençlik Kampı’nda gençlerin eğlenceli vakit geçireceği paintball, okçuluk, macera ve yürüyüş parkurları yapıldı.

Diyarbakır’da 35 milyonluk yatırım çürümeye terk edildi!

KAMP İÇİN 35 MİLYON 208 BİN 566,34 TL HARCANDI

Alanda 860 metrekare yemekhane, 546 metrekare çok amaçlı salon, mescit, atölyeler, zip-line, havuz, botanik bahçe ve amfi tiyatro için de inşa çalışmaları yapıldı. Kamp için toplamda 35 milyon lira harcanırken, bugüne kadar kampta hiçbir etkinlik yapılmadı. Milyonluk yatırım çürümeye terk edildi.

Diyarbakır’da 35 milyonluk yatırım çürümeye terk edildi!

ORMAN İŞLETMEYE DEVREDİLDİ

Dönemin Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye kayyımı Münir Karaloğlu, gençlik kampının yapıldığı alanı yerinde incelemiş ve burada yaptığı konuşmada Selahattin Eyyubi Uyanış Gençlik Kampı projesinin kaynağının yüzde 75’inin Gençlik ve Spor Bakanlığı, yüzde 25’inin de Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığını belirtmişti.

İlçedeki Selahaddin Eyyubi Uyanış Gençlik Kampının seçimlerden önce, Orman İşletme Müdürlüğü’ne devredildiği öğrenildi.