Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aman Dikkat! Tazminat oyununa gelmeyin

Sosyal medyadan hakaret davalarıyla ilgili mahkemeden emsal karar çıktı. Davacının çok dosyası olmasını savcılık, ‘Meslek haline getirildi’ olarak değerlendirdi.

Aman Dikkat! Tazminat oyununa gelmeyin

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya platformu X (Twitter) üzerinden hakaret iddiasıyla açılan davada karar verdi. Davacının çok sayıda benzer dosyası olduğu belirtilerek kişinin kendisine hakaret ettirerek, açılan davalar üzerinden tazminat almaya çalıştığını belirlendi.

Twitter üzerinden yaptığı kışkırtıcı paylaşımlara, bir çok kullanıcının yanıtlarını hakaret gerekçesiyle açılan dosyalara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı emsal karar verdi. Savcı Ahmet Özel, aynı davacı ve vekilinin bu gibi yanıtları hakaret gerekçesiyle bir çok şahsa yönelik açtığı davaların çokluğundan yola çıkarak; hiç kimsenin kendi yarattığı haksız bir durumdan menfaat temin edemeyeceği belirtilerek, kovuşturma yapılmasına yer olmadığı kararı verdi.

AVUKAT MUSTAFA KEMAL ÇİÇEK’TEN SAVCIYA TEBRİK

Avukat Mustafa Kemal Çiçek, kararı sosyal medya hesabından paylaşarak verilen emsal karardan dolayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nı ve kararda imzası bulunan Başsavcı Ahmet Özel’i tebrik etti.

Çiçek, “Hukuk adamı Savcımızı tebrik ediyorum. Hukuk olduğunu, milletin sırtından haksız zenginleşenlere hatırlatmış! Sosyal Medyada sürekli kışkırtıcı twitler atıp kendine sövdüren sonrada şikayetçi olup; bu işin içinde olan avukatları ve yine tazminatta arabuluculuk, cezada uzlaşma vasıtası ile HARAÇ alanlara güzel ders vermiş. Bu kararı muhafaza edin! Başınıza gelir ise emsal mahiyetinde, savcımızın gerekçelerini kullanın! Salı günü, hakkımda tazminat davası açan Furkan Kamalak isimli avukata karşı, bir çok ilave kararın yanında birinci elden kullanacağım!” dedi.