Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kim Jong: Bölgesel istikrarsızlık, ABD’nin Sebep Olduğu Askeri Gerilimlerden Kaynaklanıyor

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-Un, bölgedeki savaş ihtimali ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bölgesel istikrarsızlık, ABD’nin sebep olduğu askeri gerilimlerden kaynaklanıyor. Bu özel bölgenin dikkatlice incelenmesi sonrası görülüyor ki savaşın çıkması çok olası.” dedi.

Kuzey Kore Devlet Başkanı

Kim Jong: Bölgesel istikrarsızlık, ABD’nin Sebep Olduğu Askeri Gerilimlerden Kaynaklanıyor. Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-Un açıklamalarda bulundu.

 

“KIRMIZIÇİZGİYİ GEÇTİLER”

 

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-Un, yaptığı açıklamada, “En yakınımızda şiddet yanlısı devlet Güney Kore var. Bölgesel istikrarsızlık, ABD‘nin sebep olduğu askeri gerilimlerden kaynaklanıyor. Bu özel bölgenin dikkatlice incelenmesi sonrası görülüyor ki savaşın çıkması çok olası. Kırmızıçizgiyi geçtiler. Savaşmak istemiyoruz ancak savaştan kaçma gibi bir planımız da yok.” ifadelerini kullandı.

 

SAVAŞ İHTİMALİ ARTTI

 

Kim Jong-Un verdiği mesajlar, bir çatışma ihtimalinin gitgide arttığını gösterdiği belirtildi. Ayrıca Çin-Tayvan ilişkisi üzerindeki tartışmaların, savaş ihtimalini artırdığı kaydedildi.